Rewelacyjny występ karateków z Tarnobrzega w Mistrzostwach Makroregionu Południowego w Krośnie

Sebastian Szpak
Rewelacyjny występ karateków z Tarnobrzega w Krośnie
Rewelacyjny występ karateków z Tarnobrzega w Krośnie Archiwum klubowe
Zawodnicy Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate udanie startowali w Mistrzostwach Makroregionu Południowego w Krośnie.

W zawodach wzięło udział 288 zawodników z Małopolski, Podkarpacia oraz klubów województwa świętokrzyskiego.

Tarnobrzeg reprezentowało 10 zawodników: trzech seniorów, trzech juniorów oraz czterech juniorów młodszych w konkurencjach kumite kontaktowe, kata oraz kumite WKF (walka według przepisów obowiązujących na Olimpiadzie w 2020 roku) w Tokio.

Na podium stanęli:
Senior: Ewelina Motyka, pierwsze miejsce WKF; Marek Fiedko - drugie miejsce kumite; Mirosław Korczak
Ewelina Motyka, która zajęła pierwsze miejsce na zawody dojechała w ostatniej chwili bowiem miała egzamin na uczelni w Rzeszowie na kata już nie zdążyła, ale w KWF wygrała.

Mirek i Marek przegrali z tym samym zawodnikiem wielokrotnym Mistrzem Polski i Europy zawodnikiem Sanoka Waldemarem Wyszyńskim.

Junior: Michał Cybulski zajął drugie miejsce Kata, natomiast Martyna Rejczyk była trzecia w WKF. Minus tej kategorii to nieznaczne przegrana Marii Taras już w pierwszej walce.

W kategorii juniora młodszego Junior Młodszy Emilia Motyka zajęła pierwsze miejsce w Kumite i drugie w WKF. Patryk Sempruch został sklasyfikowany na drugim miejscu w Kumite; Marcin Staszczak był trzeci w WKF.

Klasą dla siebie jest Emilia która świetnie walczy utrzymując formę i tylko zbyt mocne kopnięcie pozbawiło ja pierwszego miejsca w WKF. Patryk to wojownik i mimo mikrej postury 39 kg walczył jak lew z dużo cięższymi w kategorii do 50 kg.

Zawody sędziowali Tarnobrzescy instruktorzy: Ryszard Kiper (5 Dan), Sylwester Cybulski oraz Mariusz Piłat (obaj 1 Dan).