MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rewolucja w systemie rejestracji do specjalistów w sandomierskim szpitalu. Co się zmieniło? Zobacz zdjęcia i film

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Wideo
od 16 lat
Centralna rejestracja telefoniczna do poradni specjalistycznych to jedno z najnowszych udogodnień wprowadzonych w Specjalistycznym Szpitalu Ducha Świętego w Sandomierzu. Nowy sposób rejestracji ma wyeliminować poranne kolejki do okienka z rejestracją i usprawnić system przyjmowania pacjentów.

Rewolucja w systemie rejestracji do specjalistów w sandomierskim szpitalu

Centralna rejestracja telefoniczna działa w sandomierskiej lecznicy od kilku miesięcy. O zasadach jej funkcjonowania mówiono obszernie a ostatnim posiedzeniu Rady Społecznej przy szpitalu w Sandomierzu.

Jak mówił Jerzy Kuliński, zastępca dyrektora do spraw administracyjno-ekonomicznych w sandomierskim szpitalu wprowadzenie nowego sposobu rejestracji do poradni specjalistycznych ma na celu poprawę komfortu pacjentów.

- Sytuacja z wczesnym wstawaniem i staniem kolejkach była dla naszych pacjentów bardzo męcząca – tłumaczył zastępca dyrektora. - Nie wpływa też zbyt dobrze na wizerunek szpitala. Teraz wszyscy są zadowoleni. Nie mamy żadnych uwag, co do tego, że nie można dodzwonić się do szpitala w celu zarejestrowania do poradni specjalistycznej. - mówił dyrektor Kuliński.

Centralę obsługują trzy osoby, które odbierają telefony w godzinach od 7.30 do 14 30. To pracownicy, którzy wcześniej pracowali w rejestracji bezpośredniej w okienku. Z centralnej rejestracji telefonicznej wyłączona została Poradnia Zdrowia Psychicznego.

- Wszystkie pozostałe poradnie działające w budynku szpitalnym są dostępne w tej rejestracji, dzięki temu pacjenci nie oczekują w długich kolejkach do rejestracji osobistej - tłumaczy Jerzy Kuliński, zastępca dyrektora do spraw administracyjno-ekonomicznych w sandomierskim szpitalu. - Na rozmowę, aby się zarejestrować czekamy maksymalnie 40 sekund. W tym czasie telefon jest odbierany i pacjent jest rejestrowany do dowolnej poradni na terenie szpitala. Do tej porty pacjenci przychodzili dużo wcześniej, ale to już jest historia, to już nie wróci. Jeśli któremuś z pacjentów nie uda się dodzwonić, bo istnieje taka możliwość, to szpitalni konsultanci oddzwaniają pod dany numer - dodaje.

Obecnie dziennie rejestruje się telefonicznie około 150, 160 pacjentów, co stanowi około 70 procent wszystkich osób, rejestrujących się do poradni specjalistycznych. Część pacjentów nadal korzysta z tradycyjnej formy rejestracji przy okienku. Dlatego dyrekcja lecznicy apeluje do tej części pacjentów, aby korzystali z telefonicznej możliwości rejestracji.

Numer centralnej rejestracji telefonicznej w Sandomierzu: 15 831 31 31.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Rewolucja w systemie rejestracji do specjalistów w sandomierskim szpitalu. Co się zmieniło? Zobacz zdjęcia i film - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie