Rezerwy Siarki drugie na turnieju w Żarach

Grzegorz LIPIEC
Wiktor Rycerz (z piłką) i rezerwy Siarki mogą się szykować do ostatniej batalii o drugą ligę. Grzegorz Lipiec
Rezerwy Siarki Tarnobrzeg z awansem do finałowego turnieju barażowego. Stawką: awans do drugiej ligi

W weekend w Żarach odbył się turniej barażowy o awans do drugiej ligi. Rezerwy tarnobrzeskiej Siarki spisały się w nim bardzo dobrze.

Basket Piła - Siarka Tarnobrzeg 63:87 (13:26, 17:18, 9:19, 24:24)

Basket: Pochylski 14, Lipiński 14, Żebrowski 12, Uliczka 12, Ludynia 4, Krylov 4, Rutkowski 3, Sikora, Rajewicz.

Siarka: Rycerz 30, Szlesiński 26, Dzierzkowski 10, Pandura 7, Dominik 5, Woźnik 5, Karliński 2, Szymański 2, Jabłoński, Presman.

Już drugiego dnia koszykarze rezerw Siarki zapewnili sobie awans do kolejnej fazy batalii o drugą ligę. Tym razem jednak nie czekali z „odjazdem” od rywala aż do trzeciej kwarty. Już po pierwszych dziesięciu minutacj wypracowali w miarę bezpieczną przewagę. Na przerwę schodzili prowadząc 11 punktami, a w drugich 20 minutach dopełnili tylko formalności.

Siarka Tarnobrzeg - Chromik Żary 68:77 (21:24, 21:14, 13:18, 13:21)

Siarka: Karliński 17, Rycerz 16, Szlesiński 11, Dzierzkowski 10, Pandura 7, Jabłoński 5, Woźnik 2, Szymański.

Chromik: Małachowski 32, Rusiński 24, Kondratowicz 10, Kalinowski 7, Kamiński 2, Barcz 2, Sitko, Mróz, Forysiuk, Porada.

Ostatniego dnia Siarkowcy zagrali z gospodarzem imprezy. I był to mecz o zwycięstwo w turnieju. Tarnobrzeska drużyna zagrała dobrze w pierwszej połowie. Ostatnie 20 minut nie było już tak genialne.

Nie udało się pokonać gospodarzy i ostatecznie trzeba było się zadowolić drugim miejscem w całym turnieju. Oczywiście wynik ten dał awans naszej drużynie do kolejnego etapu rozgrywek i to był cel nadrzędny.

Teraz Siarkowcy muszą poczekać na to z kim przyjdzie im stoczyć najważniejszą, finałową rozgrywek. Dowiemy się także gdzie odbędzie się ten turniej. Tam także dwie najlepsze drużyny uzyskają awans do rozgrywek drugiej ligi w sezonie 2017/2018.

Wyniki pozostałych spotkań: Chromik Żary - Basket Piła 92:67, Chromik Żary - BAT Sierakowice 68:60, BAT Sierakowice - Basket Piła 94:92.