Rio 2016. Chodziarz Rafał Augustyn w trzeciej dziesiątce

Grzegorz Lipiec
Rafał Augustyn zakończył zmagania olimpijskie w chodzie sportowym na 50 kilometrów na 21. miejscu. Archiwum
W piątek mieszkańcy Podkarpacia ściskali kciuki za chodziarza sportowego z LKS Stali Mielec, Rafała Augustyna. Polak startował na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro na dystansie 50 kilometrów. Polak zajął 21. miejsce.

W piątek mieszkańcy Podkarpacia ściskali kciuki za chodziarza sportowego z LKS Stali Mielec, Rafała Augustyna. Polak startował na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro na dystansie 50 kilometrów. Ostatecznie zajął 21. miejsce z czasem 3:55.01. Słowak Matej Toth został mistrzem olimpijskim. Drugi był Jared Tallent z Australii, a trzeci Hirooki Arai z Japonii. Arai nie mógł jednak cieszyć się z medalu, bo został zdyskwalifikowany. Wszystko przez przepychankę na trasie z Kanadyjczykiem Evan Dunfee, który ostatecznie otrzymał brązowy medal. Miejsca pozostałych Polaków: 14. był Adrian Błocki (3:51.31), a 23. Rafał Fedaczyński (3:55.51).

O godzinie 19.30 czasu polskiego rozpoczną się zmagania na w chodzie sportowym pań na dystansie 20 kilometrów. Na liście startowej jest Paulina Buziak z LKS Stali Mielec.