MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rusza przebudowa ulicy Garażowej w Tarnobrzegu. Droga w pobliżu targowiska zyska nowy asfalt, chodnik, przejścia dla pieszych. Zobacz

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
Rozpoczyna się przebudowa ulicy Garażowej w Tarnobrzegu, obleganej szczególnie w dni targowe.
Rozpoczyna się przebudowa ulicy Garażowej w Tarnobrzegu, obleganej szczególnie w dni targowe. Wioletta Wojtkowiak
Rozpoczyna się przebudowa ulicy Garażowej w Tarnobrzegu, obleganej szczególnie w dni targowe. Prace ruszą w piątek, 12 kwietnia rano od rozbiórki nawierzchni bitumicznej. W związku z zaplanowanym frezowaniem wykonawca robót prosi mieszkańców oraz użytkowników garaży o usunięcie pojazdów z pasa drogowego.

Ulica Garażowa w Tarnobrzegu do remontu. Uwaga na utrudnienia

Wykonawcą przebudowy Garażowej jest spółka Rejon Dróg Miejskich. Frezowanie starej nawierzchni rozpocznie w piątek 12 kwietnia. Na terenie budowy rozwieszono kartki z apelem do kierowców o usunięcie pojazdów, informujące o zakazie parkowania w miejscach objętych robotami.

W czasie postępu prac będą wprowadzane czasowe zmiany w organizacji ruchu, o których wykonawca na bieżąco będzie informował. Droga będzie przejezdna, ale wystąpią utrudnienia np. zwężenie jezdni.

Ulica Garażowa w Tarnobrzegu jest mocno eksploatowana, zwłaszcza na odcinku prowadzącym na miejskie targowisko przy Kwiatkowskiego. Przebudowie podlega droga na dwóch odcinkach: liczącym 304 metry odcinku łączącym ulicę Sienkiewicza z ulicą Kwiatkowskiego oraz liczącym 162 metrów odcinku przy blokach nr 8 i 10 a.

Docelowo zmodernizowana ulica będzie miała jezdnię o szerokości 5,5 metra i prawostronny chodnik o szerokości 2 metrów. Przebudowie podlegają również parkingi przed blokami 8 i 10 a oraz wjazdy do garaży oraz do posesji prywatnych. Ulica będzie wyposażona w nowe oświetlenie ledowe, kanał technologiczny oraz kanalizację deszczową z wpustami ulicznymi. Zaprojektowano również dwa nowe przejścia dla pieszych, na wysokości sklepu elektrycznego oraz myjni samochodowej.

Wartość zadania inwestycyjnego „Przebudowa ulicy Garażowej w Tarnobrzegu” wynosi 2 105 500 zł. Ulica realizowana jest w ramach Rządowego Programu Rozwoju Dróg. Dofinansowanie wynosi 80 procent wartości inwestycji. Zakończenie inwestycji zaplanowano na połowę listopada tego roku.

Zobacz zdjęcia ulicy Garażowej w Tarnobrzegu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Atak migranta na granicy. Ranny polski żołnierz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie