Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Rusza przedświąteczna zbiórka żywności Caritas Diecezji Sandomierskiej w ramach akcji Tak. Pomagam! Zobaczcie w jakich miastach

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Caritas Diecezji Sandomierskiej włącza się w akcję XXIII Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „TAK. Pomagam!” organizowanej przez Caritas Polska. Zbiórka prowadzona będzie w piątek, 8 grudnia i sobotę, 9 grudnia. Łącznie w dwudniowej akcji weźmie udział ponad 1200 wolontariuszy.

Rusza przedświąteczna zbiórka żywności Caritas Diecezji Sandomierskiej

Wolontariusze Caritas Diecezji Sandomierskiej przeprowadzą 23. Świąteczną Zbiórkę Żywności. Młodzież, Zespoły Parafialne oraz Uczniowie Szkół wyposażeni w identyfikatory oraz koszulki Caritas będą zbierać żywność w ponad 120 sklepach na terenie Diecezja Sandomierska. Kosze staną w sklepach w Sandomierzu, Tarnobrzegu, Dwikozach, Gorzycach, Nowej Dębie, Opatowie, Staszowie, Rakowie, Ożarowie, Połańcu, Ostrowcu Św., Bogorii, Mostkach, Chmielowie, Łoniowie, Baranowie Sandomierskim, Zaklikowie, Janowie Lubelskim, Modliborzycach, Samborcu, Klimontowie, Kurozwękach, Baćkowicach, Annopolu, Łagowie, Grębowie.

Łącznie w dwudniowej akcji bierze udział ponad 1200 wolontariuszy. W piątek zbiórka potrwa do godziny 18, w sobotę do godziny 14.
Wolontariusze, oznaczeni identyfikatorami oraz kamizelkami Caritas Diecezji Sandomierskiej, będą pełnić dyżury w sklepach i zbierać produkty żywnościowe o długim terminie ważności.

Zbierany będzie cukier, olej, kasza, ryż, mąka, makarony, kawa, herbata, dżemy, konserwy, słodycze. Tymi i podobnymi produktami będzie można się podzielić z potrzebującymi, robiąc zakupy w najbliższy piątek i sobotę. - Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji i podzielenia się częścią swoich przedświątecznych zakupów mówi ksiądz Bogusław Pitucha, dyrektor sandomierskiej Caritas. - Produkty, jak co roku trafią do paczek świątecznych oraz kuchni i jadłodajni dla osób ubogich i potrzebujących Caritas Diecezji Sandomierskiej. Już dziś mamy 300 podań od osób potrzebujących. Myślę, że ta liczba wzrośnie do 350.

Paczki zostaną rozdanie przed świętami Bożego Narodzenia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Rusza przedświąteczna zbiórka żywności Caritas Diecezji Sandomierskiej w ramach akcji Tak. Pomagam! Zobaczcie w jakich miastach - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie