Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ruszają zapisy na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Podobnie jak w poprzednich latach, na zajęciach będzie wiele okazji do poznawania fascynującego świata nauki
Podobnie jak w poprzednich latach, na zajęciach będzie wiele okazji do poznawania fascynującego świata nauki DUT
Po raz kolejny Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, ogłasza nabór na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego. Zapisy online na semestr letni 2019 startują 25 lutego 2019 o godzinie 10.

Na zajęcia w Stalowej Woli mogą się rejestrować wyłącznie uczniowie szkół podstawowych w wieku 7-12 lat mieszkający w Stalowej Woli oraz w powiecie stalowowolskim.

Wykłady odbywają się w jedną sobotę miesiąca. Organizatorem projektu jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”. Ponownie projekt finansuje Gmina Stalowa Wola oraz powiat stalowowolski, w tym gminy: Zaleszany, Zaklików, Bojanów, Pysznica i Radomyśl nad Sanem. Realizację projektu wspiera Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli oraz Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli.

Rodzice mogą zapisywać swoje dzieci rejestrując je online, poprzez konto utworzone na stronie www.dolina-wiedzy.pl/dut. Rejestracja będzie aktywna od 25 lutego od godziny 10 do 4 marca 2019 do godziny 23.59.59. Jej zasady i poszczególne etapy dostępne są na stronie organizatora (zakładka Rejestracja).

Semestr letni to cztery spotkania od marca do czerwca, jedno w miesiącu, zawszę w sobotę. Wykłady, w których uczestniczy biorą udział trwają godzinę i poruszają naukowe zagadnienia z wybranych dziedzin. W tym semestrze studenci Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego dowiedzą się skąd płynie prąd, poznają historię ognia i jego tajemnice, spróbują odkryć i poznać to czego nie widać oraz przekonają się, że świat z filmów science fiction, nie jest taki odległy jakby mogło się wydawać.

Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowane są przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, która od 2009 roku prowadziła Politechnikę Dziecięcą. Fundacja chcąc rozszerzać tematykę zajęć podpisała umowę z Uniwersytetem Rzeszowskim na podstawie, której powstał Dziecięcy Uniwersytet Techniczny. Wykłady odbywają się w Rzeszowie oraz pozostałych czterech Filiach: Mielcu, Dębicy, Ustrzykach Dolnych i Stalowej Woli. W Rzeszowie na zajęcia mogą zapisywać się dzieci z całego województwa podkarpackiego, w Dębicy zamieszkałe na terenie powiatu dębickiego; w Ustrzykach Dolnych zajęcia skierowane są do dzieci uczęszczających do szkół w gminie oraz do dzieci z Gminy Olszanica; w Mielcu dla wszystkich mieszkających w powiecie mieleckim; a Stalowej Woli zamieszkałych na terenie powiatu stalowowolskiego.

Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego mają na celu pokazanie małym studentom, że nauka to nie tylko książki, ale także doskonała zabawa. Zajęcia prowadzą naukowcy, wykładowcy oraz popularyzatorzy nauki z całej Polski, którzy poprzez wykłady czy pokazy z interesującymi eksperymentami, inspirują dzieci do poszerzania horyzontów i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki. Do tej pory liczba uczestników projektów edukacyjnych wyniosła już ponad 40 000 osób.

Kolejny semestr to cztery zajęć wykładowych czyli cztery ciekawych tematów, wśród których nie zabraknie fizyki, matematyki, ale także elementów psychologii i archeologii. Podczas zajęć studenci nowego semestru Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego sprawdzą czy można zzielenieć ze złości, dowiedzą się czy liczą lepiej niż kalkulator, będą testować swój mózg, poznawać tajniki laboratorium archeologa, a także uczyć się jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy



10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu



Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają



Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking



Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


Zobacz także: Flesz - co zabija Polaków?

Źródło: vivi24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie