Rzeszów. Dilerzy zatrzymani przy porcjowaniu narkotyków...

  Rzeszów. Dilerzy zatrzymani przy porcjowaniu narkotyków (WIDEO, zdjęcia)

  Marcin Radzimowski

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Rzeszów. Dilerzy zatrzymani przy porcjowaniu narkotyków (WIDEO, zdjęcia)
  1/6
  przejdź do galerii

  ©policja

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji pracowali nad tą sprawą od kilku miesięcy. Ustalili tożsamość osób, które zamieszane były w wytwarzanie i handel narkotykami na terenie powiatu niżańskiego, oraz istniejące pomiędzy nimi powiązania. Zatrzymali ośmiu mężczyzn w wieku od 18 do 26 lat.


  - Mając informację, że wytypowane osoby mogą przygotowywać posiadane narkotyki do sprzedaży, zdecydowano o przeszukaniach. We wtorek policjanci pojechali do miejsca zamieszkania jednego z podejrzewanych.
  Zatrzymali 26-latka w chwili, gdy wyjeżdżał samochodem z posesji - informuje komisarz Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. - Gdy funkcjonariusze przystąpili do przeszukania jego domu, okazało się, że wewnątrz dwaj mężczyźni siedzą przy stole i porcjują biały proszek. Widząc policjantów próbowali się ukryć. Dwaj 20-letni mieszkańcy powiatu niżańskiego zostali zatrzymani.

  Podczas przeszukania domu, znaleziono ponad 320 woreczków z białym proszkiem oraz wagi elektroniczne. Dalsze czynności doprowadziły do odnalezienia nielegalnej plantacji konopi. - Uprawa ukryta była w domu wynajmowanym na terenie Niska. W specjalnie przystosowanych pomieszczeniach wyposażonych w lampy, wentylatory i urządzenia nawadniające znajdowało się 181 krzewów. Niektóre rośliny osiągnęły już metr wysokości dodaje rzecznik podkarpackiej policji.

  Policjanci z komendy wojewódzkiej zatrzymali do sprawy 8 osób, to mieszkańcy powiatu niżańskiego w wieku od 18 do 26 lat. Zabezpieczono około 1340 gramów białego proszku. Wstępne badania przeprowadzone w laboratorium wykazało, że to dopalacze, substancje ujęte w wykazie nowych substancji psychoaktywnych. Podczas przeszukania zabezpieczono też 334 gramy suszu roślinnego. Badania chemiczne potwierdziły, że to marihuana.

  Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. Siedmiu podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków, przy czym ich działania były w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Grozi za to kara grzywny i pozbawienia wolności od dwóch do 12 lat.
  - Dwóm 20-latkom przedstawiono zarzut uprawiania konopi, co mogło dostarczyć znacznej ilości środków odurzających. Za ten czyn grozi kara więzienia od 6 miesięcy do 8 lat - dodaje komisarz Marta Tabasz-Rygiel.

  Sześciu podejrzanych sąd na wniosek prokuratury aresztował na trzy miesiące, dwaj pozostali są pod dozorem policji.

  Zobacz galerię

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (11)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (11) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo