MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sandomierski szpital rozszerza ofertę leczenia onkologicznego. Są nowi lekarze i nowe propozycje. Zobacz zdjęcia

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Wideo
od 16 lat
Specjalistyczny Szpital Ducha Świętego w Sandomierzu rozszerza ofertę leczenia onkologicznego. Są nowi lekarze i nowe propozycje. Jakie? Sprawdź.

Specjalistyczny Szpital Ducha Świętego w Sandomierzu rozszerza ofertę leczenia onkologicznego

Szpital w Sandomierzu przystąpił do programu profilaktyki raka piersi. Narodowy Fundusz Zdrowia w Kielcach rozstrzygnął konkurs w ramach którego sandomierska lecznica została wybrana do udziału w programie, który będzie realizowany w nowej pracowni mammograficznej.

Zobacz galerię zdjęć ze szpitala w Sandomierzu

- Specjalistyczny Szpital Ducha Świętego w Sandomierzu na 22 oddziałach leczy około 480 pacjentów, są oddziały dziennie, przychodnie, ale rozszerzamy działalność również o leczenie onkologiczne – zapowiedział Andrzej Swajda pełniący obowiązki dyrektora w lecznicy. Na badanie mammograficzne nie będą obowiązywały skierowana od lekarza ginekologa. Wystarczy rejestracja w Zakładzie Radiologii.

Badania będą wykonywane na super nowoczesnym mammografie, który trafił do pracowni w sandomierskim szpitalu w zeszłym roku. Sprzęt kosztował 1,5 miliona złotych. - Każda pani, która zgłosi się na badanie, zostanie przebadana bezpłatnie – zaprasza Marcin Piwnik, sandomierski starosta. - Na wyniki czekamy bardzo krótko. Pracownia mammografii została otwarta w naszym szpitalu rok temu, na Dzień Kobiet. Cieszy się dużym zainteresowaniem. Do tej pory obowiązywały na badanie skierowania od lekarza ginekologa. Dzięki konkursowi, w którym nasz szpital uczestniczył i zdobył kontrakt, skierowania są już zbędne.

Pracownicy szpitala zapraszają do rejestracji na bezpłatne badania bez skierowania panie w wieku 45-74 lata, raz na dwa lata. Pacjentki, które w związku z zachorowaniem pięć lat wstecz przeszły zabieg chirurgiczny także kwalifikują się do badań raz w roku.

Rak piersi to jeden z czołowych zabójców kobiet w Polsce. W początkowym okresie nie daje on żadnych objawów, ale wcześnie wykryty jest uleczalny. Dlatego tak ważne jest, aby kobiety poddawały się regularnym badaniom mammograficznym, które pozwalają wykryć nawet najmniejsze zmiany.

Poszerza się także kadra specjalistów w sandomierskim szpitalu z zakresu onkologii. Od pierwszego lutego pracę w Poradni Onkologicznej rozpoczyna doktor Iwona Drab-Mazur, która stworzyła i rozwijała oddział onkologiczny w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Tarnobrzegu, a która teraz będzie leczyła pacjentki w sandomierskim szpitalu. Pani doktor w przededniu rozpoczęcia pracy już zachęca do skorzystania z badania, przytaczając liczby. - Rak piersi jest obecnie najpowszechniej występującym nowotworem złośliwym u kobiet – przypomniała. - Obecnie w Polsce jest 20 tysięcy pacjentek. Codziennie na nowotwór raka piersi zachoruje 50 pacjentek w Polsce. 15 codziennie umrze. W województwie świętokrzyskim ta zachorowalność kształtuje się na poziomie 500 pacjentek rocznie.

Zobacz galerię zdjęć ze szpitala w Sandomierzu

Przychodnia onkologiczna w Specjalistycznym Szpitalu Ducha Świętego w Sandomierzu będzie działała dwa razy w tygodniu. Dyrekcja lecznicy podjęła także starania o utworzenie oddziału dziennej chemioterapii.

W najbliższym czasie, w ramach programu profilaktyki raka piersi sandomierski szpital organizuje 3 lutego i 9 marca „Białą Sobotę”, podczas której będzie można wykonać bezpłatne badanie mammograficzne. Obowiązuje rejestracja w Zakładzie Radiologii. Nie potrzeba skierowań od lekarza ginekologa.

Zobacz galerię zdjęć ze szpitala w Sandomierzu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Sandomierski szpital rozszerza ofertę leczenia onkologicznego. Są nowi lekarze i nowe propozycje. Zobacz zdjęcia - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie