Sandomierz i Tarnobrzeg łączą siły na rzecz chorej Juli...

  Sandomierz i Tarnobrzeg łączą siły na rzecz chorej Juli Skurskiej. W miastach zbierane są pieniądze na kosztowny zabieg w Dallas

  Klaudia Tajs

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Julia z rodzicami i ludźmi wielkiego serca, którzy pomagają przy organizacji widowiska i zbiórek w Sandomierzu i Tarnobrzegu.

  Julia z rodzicami i ludźmi wielkiego serca, którzy pomagają przy organizacji widowiska i zbiórek w Sandomierzu i Tarnobrzegu. ©Klaudia Tajs

  Trwa wielka akcja pomocy dla 12-letniej Julii Skurskiej z Sandomierza, która musi pojechać na operację do Dallas. Pieniądze zbierane są w szkołach, zakładach pracy i urzędach. Podsumowaniem zbiórki będzie widowisko taneczne, które odbędzie się w piątek, 28 grudnia o godzinie 18 w hali widowiskowej przy ulicy Patkowskiego w Sandomierzu. Dzień wcześniej widowisko odbędzie się w Tarnobrzegu. Ta dwunastolatka pragnie kiedyś zatańczyć i zagrać na fortepianie. Pomóżmy spełnić jej marzenia.
  Julia z rodzicami i ludźmi wielkiego serca, którzy pomagają przy organizacji widowiska i zbiórek w Sandomierzu i Tarnobrzegu.

  Julia z rodzicami i ludźmi wielkiego serca, którzy pomagają przy organizacji widowiska i zbiórek w Sandomierzu i Tarnobrzegu. ©Klaudia Tajs

  Dwa miasta Sandomierz i Tarnobrzeg pokazują, że Wisła nie dzieli. - Połączyła nas Wisła i Julka, dla której zbieramy pieniądze, bo musi przejść kolejną operację - mówi Bogusław Lubański, główny koordynator zbiórki. - Marzeniem Julii jest zatańczyć i zaśpiewać. Pomóżmy jej spełnić te marzenia Wspiera mnie sztab ludzi. Jest Monika Stojowska, Jest Monika Magda. Są duchowni, nauczyciele.

  Julię czeka kolejna operacja
  W Sandomierzu mało kto o Julii 12-latce, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 4 w Sandomierzu, dla której każdy dzień to dzień z ciężką chorobą i bólem nie słyszał. O Julii, która marzy o tym, aby zatańczyć. Jednak, aby jej marzenia mogły się ziścić potrzeba wsparcia, na które czekają jej rodzice.

  - Julia szykowana jest do zabiegu, destrakcji kości twarzy w Dallas, w Stanach Zjednoczonych, u jednego z najlepszych chirurgów dziecięcych plastycznych na świecie - opowiada Małgorzata Skórska, mama Julii. - Zabieg planowany jest na czerwiec 2019 roku. Julia cierpi na zespół fajfera. Jest to choroba genetyczna. Głowa dziecka nie rośnie, natomiast wszystkie narządy rozwijają się prawidłowo. Dochodzi do cieśni i dziecko wymaga kolejnych zabiegów plastycznych i neurochirurgicznych.

  Cena zabiegu ogromna, bo aż 310 tysięcy złotych. Na dziś rodzina zebrała 80 tysięcy złotych. Julia przeszła już pięć ciężkich zabiegów. Jest podopieczną Fundacji „Mam Serce” i „Sie Pomaga”, które także zbierają pieniądze. Rodzice we wrześniu wpłacili zaliczkę za zabieg, który planowany jest na czerwiec. - To ostatni moment dla naszej córki - nie kryje mama Julii. - Twarz dziecka w okresie dojrzewania zaczyna rosnąć, natomiast u niej ta twarz nie rośnie. Oczy, uszy, szczęka wszystko jest narażone na uraz i ucisk

  Przykład pomocy idzie od góry
  Pomaga Tarnobrzeg i Sandomierz. Trudno wyliczyć tych, którzy zabrali się za zbieranie pieniędzy i przygotowanie widowiska. W Tarnobrzegu akcji patronują prezydent Dariusz Bożek, przewodniczący Rady Miasta Bogusław Potański i starosta Jerzy Sudoł. W Sandomierzu pomocną dłoń podał burmistrz Marcin Marzec i starosta Marcin Piwnik. Zgłosili się dyrektorzy szkół, prezesi zakładów pracy, przedsiębiorcy, hotelarze i duchowni.

  - Jesteśmy zaszczyceni, że możemy uczestniczyć w tym projekcie - mówi starosta Marcin Piwnik. - Chcemy pomóc Julii, która ma takie samo prawo do życia, do tego, aby uśmiechać się jak każdy z nas. Połączmy siły, abyśmy mogli tej młodej osobie podarować kawałek szczęścia.
  Burmistrz Marcin Marzec powiedział wprost.

  - Jak mogę to pomogę, czyli daję halę, pracowników z Sandomierskiego Centrum Kultury i co tam jeszcze jest konieczne - dodał. - Trzeba pomóc w organizacji tego koncertu i Julii. Siły łącza mieszkańcy dwóch miast, dlatego na pewno uda nam się zebrać wymaganą kwotę pieniędzy.

  Osoby, które chciałyby wesprzeć organizatorów widowiska lub wesprzeć finansowo rodziców Julii mogą kontaktować z Bogusławem Lubańskim, tel. 665 607606. Liczy się każda forma pomocy.

  Przyjdź na szkolny koncert
  O Julii nie zapomina społeczność jej szkoły. W piątek 14 grudnia o godzinie 17 na deskach Domu Katolickiego odbędzie się koncert charytatywny dla Julii pt. „Cztery pory roku, czyli krótka historia o miłości” w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 4 w Sandomierzu, nauczycieli emerytów i dzieci z Przedszkola nr 7.

  Od października do końca listopada bieżącego roku odbył się cykl warsztatów, 7 spotkań), podczas których uczestnicy dekorowali anioły, malowali akwarelowe obrazy oraz tworzyli czekoladowniki i broszki ozdobione kwiatami z foamiranu. Wszystkie wykonane prace zostaną zaprezentowane podczas towarzyszącego koncertowi kiermaszu, gdzie będzie je można nabyć za dowolną kwotę. Na kiermaszu pojawią się również pluszowe misie, uszyte przez uczniów, rodziców i nauczycieli „Czwórki”, którzy w ten sposób postanowili włączyć się do akcji charytatywnej dla Julii, uczennicy naszej szkoły. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka do puszek dostarczonych z fundacji „Mam serce”, trafi tam również cały dochód z kiermaszu.

  Społeczność szkoły włączyła się również do zbierania fantów na aukcję podczas grudniowych koncertów w Sandomierzu i Tarnobrzeg.

  To jedno z wielu wydarzeń, jakie w Sandomierzu i Tarnobrzegu są organizowane w tych dniach dla Julii. O kolejnych będziemy informować na bieżąco.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


  Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10  Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!  Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
  Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]  Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu

  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. FLESZ PLASTIK ZAKAZANY]

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.