OPRAC.:
Mateusz Pietras
POLSKI ZWIAZEK SPORTOW SANECZKOWYCH
Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli w niemieckim Altenbergu ósme miejsce w zawodach Pucharu Świata w saneczkarstwie. W rywalizacji męskich dwójek zwyciężyli Austriacy Juri Gatt i Riccardo Schoepf.

Ósma pozycja polskiej dwójki

Zwycięzcy Austriacy Juri Gatt i Riccardo Schoepfwyprzedzili o zaledwie 0,008 s swoich rodaków Thomasa Steua i Wolfganga Kindla, którzy na półmetku sezonu prowadzą w klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce zajęli Włosi Emanuel Rieder i Simon Kainzwaldner - 0,125 s straty. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski mieli wynik słabszy od triumfatorów o 0,496 s.

W rywalizacji kobiet najszybsze były Włoszki Andrea Voetter i Marion Oberhofer, przed Łotyszkami Andą Upite i [/b]Kitiją Bogdanovą - 0,201 s straty oraz Niemkami Dajaną Eitberger i Saskią Schirmer - 0,211 s. Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska zajęły 10. miejsce - 2,482 s. Startowało 12 duetów.

Niemiecki duet liderem klasyfikacji generalnej

Na czele klasyfikacji PŚ jest piąty w sobotę inny niemiecki duet: Jessica Degenhardt i Cheyenne Rosenthal.

W męskich jedynkach na najwyższym stopniu podium stanął lider klasyfikacji generalnej, reprezentant gospodarzy Max Langenhan, za nim uplasowali się Austriak David Gleirscher - 0,121 s oraz Łotysz Kristers Aparjods - 0,127 s.

Na niedzielę zaplanowane są rywalizacje w jedynkach kobiet oraz sztafetach.