Siarka ograła Żubry, Stalówka "padła" w Katowicach

Piotr Szpak
Koszykarze Siarki Tarnobrzeg (z piłką Michał Rabka) nie zawiedli swoich kibiców, pokonując we własnej hali Żubry Białystok. M. Radzimowski
Trzeci raz z rzędu wygrali koszykarze Siarki Tarnobrzeg, którzy we własnej hali pokonali rywali z Białegostoku. Zawiodła Stal Stalowa Wola.

SIARKA TARNOBRZEG - Żubry Białystok 72:68
(24:15, 16:18, 15:20, 17:15).

Siarka: Baran 15 (1x3), Krupa 13 (1x3), Miś 11, Marciniak 9 (1x3), Uriasz 2 - Zych 8, Wójcik 6, Szczytyński 3 (1x3), Prażmo 3, Rabka 2.

Żubry: Misiewicz 13, Zakrzewski 11 (1x3), Kujawa 9 (3x3), Bet 8 (1x3), Kulikowski 6 - Zabielski 9, Jagoda 8, Rapucha 4, Brzozowski, Busz, Wysocki.

Niezły horror zafundowali kibicom koszykarze Siarki, którzy przez fatalnie wykonywane rzuty wolne mogli przegrać mecz. Może jednak i dobrze się stało, bo takie widowiska są najlepszym magnesem dla kibiców. Miejscowi nie zagrali olśniewająco, oprócz ładnych akcji były chwile chaosu. Jednak długa ławka rezerwowych jest w tym sezonie silną bronią tarnobrzeżan. Kiedy w 7 minucie po trafieniu Michała Marciniaka miejscowi wygrywali 19:8, wydawało się, że pójdzie im jak z płatka. Ale na trzecią kwartę nasi wyszli rozkojarzeni i w 25 minucie po akcji 2+1 Adama Misiewicza przegrywali 43:45. Liczne faule odgwizdywane przez drobiazgowo, ale obiektywnie prowadzących mecz arbitrów potęgowały uczucie słabego poziomu gry. Ale za to emocje były jak się patrzy. Na 2,12 minuty przed końcem Siarka przegrywała 64:66, jednak w końcówce zaimponowała charakterem i po końcowej syrenie nasi mogli zatańczyć w "kółeczku". Na wysokości zadania stanęli też kibice, dopingując gospodarzy w momentach, kiedy gra im się nie kleiła.

AZS AWF Katowice - STAL STALOWA WOLA 79:62
(15:19, 16:22, 26:10, 22:11).

Stal: Szczepaniak 12 (1x3), Partyka 11, Piechowicz 11, Wołoszyn 10 (2x3), Lisewski 2 - Ucinek 10 (2x3), Andrzejewski 4, Szpyrka 2.

Katowice: Hałas 20 (1x3), Donigiewicz 17 (1x3), Grzywocz 12, Piotrkowski 12, Wosz 6 (1x3) - Celiński 5 (1x3), Szybowicz 5 (1x3), Środa 2.

- Ta porażka to dla mnie zawód - mówił Bogdan Pamuła, trener Stali. - Do długiej przerwy prowadziliśmy 10 punktami, po naprawdę dobrej grze, ale potem chłopcy chyba za szybko uwierzyli, że jest już dobrze. Młodzi rywale wybili nas z rytmu, stanęli w obronie strefą i złapali wiatr w żagle. A nam nie wpadło parę piłek z czystych pozycji i skończyło się to źle…
W innych meczach: Zastal Zielona Góra - Big Star Tychy 51:62, Sokół Łańcut - AZS Kalisz 76:69, MKS Dąbrowa Górnicza - Resovia Rzeszów 91:57, Polonia 2011 Warszawa - MOSiR Krosno 96:77, Sudety Jelenia Góra - Prokom II Sopot 62:71, ŁKS Łódź - Znicz Pruszków 92:83.

16. Resovia 11 12 622:903

Zespoły z miejsc 1-8 po rundzie zasadniczej zagrają w play off o awans, z miejsc 9-10 zapewnią sobie utrzymanie, z miejsc 11-16 zagrają w play out o utrzymanie.

W następnej kolejce, 22 listopada: STAL - Zastal, Big Star - SIARKA.