Siarka pewnie ogrywa Odrę Opole

Grzegorz Lipiec
Piłkarze Siarki Tarnobrzeg (zielono-czarne stroje), Krzysztof Suchecki i Marcin Stefanik, mają powody do radości. Siarkowcy pokonali Odrę Opole i awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski. Oliwer Kubus
Siarka Tarnobrzeg wygrała 3:0 z Odrą Opole i awansowała do pierwszej rundy Pucharu Polski.

Odra Opole - Siarka Tarnobrzeg 0:3 (0:1)
Bramki:
Hubert Tomalski 1, Mateusz Czyżycki 61, Marcin Stromecki 90+3.

Odra: Weinzettel - Trznadel, Kowalski (65 Krysian), Bodzioch, Winiarczyk - M. Gancarczyk, Wepa (46 Brychlik), Peroński, W. Gancarczyk, Brusiło - Wolny (46 Staroń).

Siarka: Dybowski - Grzesik, Waleńcik, Stefanik, Suchecki - Głaz (80 Przewoźnik), Stromecki, Płatek, Szewc (87 Wawrylak), Tomalski - Koczon (49 Czyżycki).

Żółte kartki: W.Gancarczyk, M.Gancarczyk, Krysian - Suchecki.

Sędziował: Maciej Pelka (Piła).

W meczu rundy wstępnej Pucharu Polski pomiędzy dwoma drugoligowcami, lepsza okazała się Siarka Tarnobrzeg. Drużyna prowadzona przez Włodzimierza Gąsiora pokonała Odrę Opole 3:0. Mecz ułożył się idealnie dla Siarki. Już w 1 minucie Tobiasza Weinzettela pokonał Hubert Tomalski. Siarkowcy kontrolowali przebieg meczu i w pierwszej połowie stworzyli kilka kolejnych groźnych sytuacji. Nie udało się ich wykorzystać. Dopiero w drugiej połowie, a dokładnie w 61 minucie błąd defensorów miejscowych i bramkarza wykorzystał Mateusz Czyżycki i było 2:0 dla tarnobrzeżan. "Kropkę nad i" postawił Marcin Stromecki. Siarka wygrała i 23 lipca zagra na własnym stadionie z pierwszoligową Sandecją Nowy Sącz w meczu pierwszej rundy.

Warto dodać, że Siarka nie zagrała w pełnym zestawieniu. W kadrze zabrakło Konrada Stępnia, Radosława Sylwestrzaka oraz Krzysztofa Ropskiego.