Siarka przegrała z Sokołem, a Stalówka z PWSW Przemyślem

Grzegorz Lipiec
Dawid Zaguła był silnym punktem Stalówki w meczu z PWSW Przemyśl.
Dawid Zaguła był silnym punktem Stalówki w meczu z PWSW Przemyśl. Mateusz Kołodziej
Pierwszego dnia Mistrzostw Podkarpacia nasze drużyny doznały porażek. Stal Stalowa Wola uległa 61:70 z PWSW Przemyślem. Siarka Tarnobrzeg przegrała z PTG Sokołem Łańcut 61:79.

PTG Sokół Łańcut - Siarka Tarnobrzeg 79:61 (17:21, 22:8, 19:14, 21:18)
Siarka
: Niedźwiedzki 25, Nowicki 10, Rypiński 7, Sewioł 6, Stanios 6, Gazarkiewicz 5, Dominik 2, Jadaś.

Trapiona urazami Siarka została rozbita przez pierwszoligowca z Łańcuta. Dominacja Sokoła nie podlegała żadnej dyskusji. Tarnobrzeżanie ze względu na kłopoty zdrowotne nie zagrają w sobotę z Miastem Szkła Krosno.

PWSW Przemyśl - Stal Stalowa Wola 70:61 (22:14, 13:25, 18:15, 17:7)
Stal
: Zaguła 16, Pogoda 8, Konieczny 8, Partyka 8, Nowak 5, Bandyga 3, Tabor 3, Kaczmarski 2, Buczek 2.

- Pożyteczny sparing. Mecz mógł się podobać publiczności. Był w miarę wyrównany do 6 minuty czwartej kwarty, wtedy rywal nam odjechał. Byliśmy osłabieni, bo brakowało nam Jacka Wojtanowicza oraz Mateusza Łabudy. Jedynym wysokim był Damian Pogoda. Dobry sparing na tydzień przed inauguracją ligi - komentuje Bogdan Pamuła, trener Stali Stalowa Wola.

W sobotę Stalówka zagra o 16.30 z SSK Rzeszów.