Siarka Tarnobrzeg - Stal Kraśnik 6:1. Piłkarze Siarki wywalczyli awans do drugiej ligi!

Grzegorz Lipiec
Marcin Radzimowski
Ponad dwa tysiące widzów, wspaniała oprawa kibicowska, grad bramek i zwycięstwo. Tak piłkarze nożni Siarki Tarnobrzeg wchodzili w środę do drugiej ligi. Na stadionie miejskim w Tarnobrzegu rozbili Stal Kraśnik 6:1 i zostali mistrzem trzeciej ligi grupy lubelsko-podkarpackiej.

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu Siarka Tarnobrzeg - Stal Kraśnik

SIARKA TARNOBRZEG - Stal Kraśnik 6:1 (4:0)

Bramki: Kamil Zalewski 14 i 30, Jacek Kuranty 21, Bartosz Madeja 24, Jakub Zabłocki 51, Tomasz Wolan 79 - Daniel Szewc 63.

Siarka: Łukasz Ćwiczak - Witold Jakubowski (74 Mirosław Kabata), Wojciech Jakubiec, Daniel Beszczyński (71 Mariusz Łukawski), Jakub Łuczakowski - Janusz Hynowski, Jacek Kuranty, Bartosz Madeja - Jakub Kwieciński, Kamil Zalewski (74 Paweł Bażant) - Jakub Zabłocki (71 Tomasz Wolan).

Stal: Marcin Zapał (65 Karol Kurzępa) - Tomasz Prasnal, Sebastian Brytan, João Carlos, Grzegorz Leziak - Marceli Pacek, Daniel Szewc, Witalij Melnychuk, Łukasz Mietlicki - Filip Drozd, Rafał Szczawiński (46 Mateusz Kalisz).

Żółte kartki: Melnychuk, Brytan (obaj Stal). Widzów: 2200.

Po 12 latach przerwy Siarka Tarnobrzeg powraca do drugiej ligi. Na ten dzień czekali fani "Siarkowców". Ale aby zrobić ten decydujący krok trzeba było pokonać Stal Kraśnik. Plan został wykonany. Podopieczni Michała Szymczaka chcieli szybko strzelić bramkę. Sygnał do ataku dał w 4 minucie spotkania Jakub Zabłocki. Napastnik Siarki trafił jednak w poprzeczkę. Po chwili było już jednak 1:0. Mocnym strzałem popisał się Kamil Zalewski i na trybunach zapanowała euforia.

Tarnobrzeżanie nie zamierzali poprzestać na jednej bramce. W 21 minucie Jacek Kuranty strzałem po ziemi dał prowadzenie 2:0, a trzy minuty później z 20 metrów uderzył Bartosz Madeja i było już 3:0. Fani futbolu już wtedy zaczęli skandować "Druga liga, druga liga Siareczka". Nastrój święta podsycił drugi gol Zalewskiego, który z 16 metrów trafił w okienko bramki strzeżonej przez golkipera gości... 4:0 dla Siarki!

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Siarka nacierała, a kiepsko grająca Stal próbowała kontr. W 51 minucie Jakub Zabłocki wpakował piłkę do siatki i było już 5:0. Nastroju święta nie popsuła jedyna, jak się później okazało, bramka dla kraśniczan. Strzelcem był Daniel Szewc. Wynik spotkania na 6:1 ustalił w 79 minucie Tomasz Wolan. Napastnik Siarki przelobował Karola Kurzępę, który zastąpił kontuzjowanego Marcina Zapała.

Po końcowym gwizdku sędziego rozpoczęła się feta. Siarka została mistrzem trzeciej ligi grupy lubelsko-podkarpackiej i awansowała do drugiej ligi! Kibice dziękowali swoim pupilom za cały sezon, a piłkarze wraz ze sztabem trenerskim w szale radości tańczyli na środku murawy. Po wręczeniu pamiątkowego pucharu polały się strumienie szampana. Dalsza część świętowania miała miejsce w szatni, gdzie pojawił się między innymi były trener Siarki, Adam Mażysz oraz byli zawodnicy klubu, Tomasz Stolpa i Marcin Stępień. Wystrzeliły korki szampanów i zaczął się taniec.

Środowa feta po awansie "Siarkowców" do drugiej ligi miała również swoje miejsce na Placu Bartosza Głowackiego, gdzie liczna grupa szalikowców spotkała się z piłkarzami. Były śpiewy, serdeczne uściski i wielka radość. Piłkarze wracając do hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji śpiewali, żartowali i cieszyli się z wielkiego sukcesu, a każdy w odpowiedzi skandował: "Dziękujemy, dziękujemy".

Finał fety to nocna impreza w Klubie TaPiMa.