Siarka Tarnobrzeg wygrała z Pogonią Siedlce (zdjęcia)

Grzegorz LIPIEC
Radość piłkarzy Siarki Tarnobrzeg po zdobyciu drugiej bramki w meczu z Pogonią Siedlce. Grzegorz Lipiec
W meczu szesnastej kolejki, drugiej ligi, grupy wschodniej, Siarka Tarnobrzeg pewnie pokonała Pogoń Siedlce 4:1.

SIARKA TARNOBRZEG - Pogoń Siedlce 4:1 (1:1)

Bramki: Jakub Wróbel 24, 73, Łukasz Popiela 58 z karnego, Marcin Truszkowski 81 - Łukasz Zaniewski 23.

Siarka: Melon - Stępień, Makowski, Baran, Sulkowski - Frankiewicz, Popiela, Truszkowski (81 Ciećko), Persona (79 Korona), Koczon (73 Tunkiewicz) - Wróbel (83 Szewc).

Pogoń: Kozaczyński - Dzienis, Rodak, Urbański, Ratajczak - Stromecki (75 Tomalski.), Dziubiński, Odunka (64 Kwiatkowski), Guzek (54 Czerkas), Wójcik (61 Demianiuk) - Zaniewski.

Sobotni mecz pomiędzy Siarką Tarnobrzeg a liderem drugiej ligi, grupy wschodniej, Pogonią Siedlce nie zawiódł fanów piłki nożnej, którzy przyszli na Stadion Miejski w Tarnobrzegu. Oba zespoły należą do ligowej czołówki, a Pogoń zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Prowadzenie w 23 minucie objęli goście, wspierani przez 70-osobową grupę swoich kibiców. Piłkę stracił Dariusz Frankiewicz. Samuelson Odunka posyła futbolówkę w pole karne, a tam najlepiej zachowuje się Łukasz Zaniewski, który pokonuje Artura Melona. Radość Pogoni z prowadzenia trwała zaledwie 60 sekund. Bartosz Sulkowski wrzuca piłkę w pole karne, a tam pewnym strzałem głową popisuje się Jakub Wróbel i jest 1:1.

Drugie 45 minut było majstersztykiem w wykonaniu podopiecznych Tomasza Tułacza. "Siarkowcy" panowali na boisku, a bezradni goście popełniali coraz więcej błędów. W 58 minucie w polu karnym zostaje przewrócony Marcin Truszkowski. Arbiter Marcin Muszyński dyktuje rzut karny, który na bramkę zamienia Łukasz Popiela. W 73 minucie bardzo dobrze rozegrany rzut rożny. Dośrodkowuje Tomasz Persona, a w zamieszaniu podbramkowym najlepszym okazuje się Wróbel i jest 3:1 dla Siarki. Wynik spotkania na 4:1 ustala w 81 minucie Truszkowski, który uderza z 16 metrów. Bramkarz gości nie miał najmniejszych szans.

Niestety. Podczas jednego ze starć bardzo poważnie ucierpiał pomocnik z Siedlec. Odunka stracił przytomność, a karetka odwiozła go do Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu. Kibice z przejęciem oglądali wydarzenia na boisku, a kiedy karteka odjeżdżała wszyscy bili brawo. - Odunce życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i jeśli tylko będzie taka potrzeba, oferujemy naszą pomoc - powiedział na konferencji prasowej trener Siarki, Tomasz Tułacz.