Siatkarki Anser-Siarki Tarnobrzeg wygrały na wyjeździe z Pogonią Proszowice 3:2

/DASZ/
Siatkarki Anser-Siarki Tarnobrzeg (z nr 10 kapitan drużyny Honorata Jabłońska-Żak), nowy sezon rozpoczęły od wygranej w Proszowicach. M. Radzimowski
Było już źle, bowiem po dwóch setach środowego zaległego meczu inauguracyjnej kolejki drugiej ligi siatkarek drużyna Anser-Siarki Tarnobrzeg przegrywała 0:2. Później wszystko potoczyło się jak w bajce i to nasz zespół cieszył się z wygranej 3:2.

Pogoń Proszowice - Anser-Siarka Tarnobrzeg 2:3 (25:23, 25:22, 17:25, 20:25, 7:15).

Anser-Siarka: Jabłońska-Żak, Galica, Chorzępa, Mysiak, Matejek, Wacławczyk - Peret (Libero), Kowalczuk, Szubart.

Pierwszy mecz nowego sezonu niósł ze sobą wielki niepokój, bowiem latem w tarnobrzeskiej drużynie zaszły olbrzymie zmiany kadrowe i musi upłynąć trochę czasu niż zmieniona drużyna zgra się ze sobą.
Pierwsze dwa sety potwierdziły przedmeczowe obawy. Szczególnie irytujące było przegranie przez naszą drużyna seta otwarcia, w sytuacji kiedy to przyjezdne cały czas prowadziły dwoma-trzema punktami, a ostatecznie dały się ograć na samym finiszu. Podobnie było w trzeciej partii. Anser-Siarka grała a Pogoń punktowała, ale punktowała najczęściej po błędach naszej drużyny. Po dwóch setach nastroje były minorowe, wydawało się, że nasze dziewczęta wrócą do domów z niczym. Marzeniem było wtedy wygranie dwóch setów i zdobycie choćby jednego punktu.

Szerzej w czwartkowym papierowym wydaniu Echa Dnia.