(PISZ)
Siatkarze Siarki-MOSiR Tarnobrzeg uczynili kolejny krok w kierunku awansu do trzeciej ligi Grzegorz Lipiec
Liczni kibice, którzy przyszli do hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nie żałowali swej decyzji, bowiem obejrzeli emocjonujące i stojące na dobrym poziomie spotkanie.

W pierwszym secie fani siatkówki obejrzeli dużo dobrej gry, a gospodarze wypracowali sobie dwupunktową przewagę (11:9), którą później już systematycznie powiększali. Widmo porażki gości sprawiło, że w drugiej partii zagrali oni już na pograniczu ryzyka, które im się ostatecznie opłaciło. Mnóstwo emocji było w trzeciej partii, w której prowadzenie obu drużyn zmieniało się kilkukrotnie, ale decydujące słowo należało go tarnobrzeżan. Niestety, czwarty set wygrali goście i o wszystkim decydował tie-break. W nim więcej spokoju zachowali gospodarze, którzy pokazali kawał dobrej gry odnosząc ciężko zapracowane, ale jak najbardziej zasłużone zwycięstwo.

Wyniki: Siarka-MOSiR Tarnobrzeg - Spartakus Adamówka 3:2 (25:19, 13:25, 26:24, 21:25, 15:9), APPGO II LO Rzeszów - Żagiel Radymno 3:0 (27:25, 25:21, 25:13), ProSport Marmax Czudec - Czarni Oleszyce 0:3 (19:25, 24:26, 26:28).

1. APPGO II LO Rzeszów 5 14 15:3
2. Czarni Oleszyce 5 10 12:7
3. Siarka Tarnobrzeg 5 9 11:9
4. Spartakus Adamówka 5 7 9:10
5. Żagiel Radymno 5 5 6:1
6. Marmax Czudec 5 0 2:15