Siedem goli "Truszkina"! Wyniki grupy 2 stalowowolskiej klasy A

/PISZ/
Piłkarze drugiej drużyny Siarki Tarnobrzeg (w żółtych koszulkach) rozgromili na Zwierzyńcu Jezioraka Chwałowice. Grzegorz Lipiec
Aż 11 goli obejrzeli kibice, którzy przyszli na tarnobrzeski Zwierzyniec obejrzeć mecz rezerw drugoligowej Siarki z Jeziorakiem Chwałowice. Zaimponował napastnik gospodarzy Marcin Truszkowski, który strzelił aż siedem goli co nie lada jest wyczynem.

Siarka II Tarnobrzeg - Jeziorak Chwałowice 9:2 (8:1)

Bramki: Truszkowski, 4, 16, 18, 19, 29, 37, 47, Wróbel 20, Piątkowski 34 - K. Oźga 3, samobójcza 51.

Siarka II: Pogorzelec - Łuciów (46 Żak), Łękawski, Korona, Persona - Piątkowski, Motyl, Michalewski (46 Mieszkowicz), Chrabąszcz - Wróbel (46 Kułaga), Truszkowski (80 Dziuba).

Jeziorak: Fietko - G. Kurkiewicz , M. Oźga, Oskroba (55 Gardy), P. Kurkiewicz (55 Mateusz Kurkiewicz) - Mariusz Kurkiewicz, Rybak, Górniak, Suszek - Nowiński, K. Oźga (46 Czerpak).

Sędziował Mateusz Nowak ze Stalowej Woli. Widzów: 100.

Piłkarze Jezioraka dość szybko objęli prowadzenie, ale długo się nim nie cieszyli. Po niespełna pół godzinie gry było już 5:1 dla Siarki, a na boisku trwał strzelecki festiwal Marcina Truszkowskiego, który prezentował jak się strzela gole głową i nogą. Po zmianie stron szybko padły dwa gole, po czym strzelecki festiwal zakończono. Ci, którzy liczyli na dwucyfrowy wynik meczu srodze się zawiedli, bowiem z sobie wiadomych przyczyn arbiter główny skrócił spotkanie o siedem minut co wychwycił między innymi obecny na spotkaniu prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz kwitując to uśmiechem i stwierdzeniem, że "takie cuda to tylko w stalowowolskiej klasie A"…

Sokół Sokolniki - LZS Jadachy 5:2 (3:1).

Piasecki 13, Jabłoński 15, Szeser 35, Paprocki 47, Szwedo 61 - K. Niedziałek 10, Horodeński 55.
W meczu dwóch niepokonanych dotychczas drużyn mógł, a nawet powinien paść rekordowy wynik. Wystarczy tylko powiedzieć, że gospodarze nie wykorzystali jeszcze pięciu, a goście dwóch stuprocentowych sytuacji.

Strzelec Dąbrowica - Iskra Sobów Tarnobrzeg 4:0 (0:0).

Czeremszyński 50, 73, 85, Kamil Smykla 83 z karnego.
Bohaterem meczu został 18-letni Paweł Czeremszyński, którzy trzykrotnie pokonywał bramkarza gości. Sobowianie do przerwy dzielnie się trzymali, ale po zmianie stron osłabli.

Korona Majdan Królewski - Stal II Stalowa Wola 2:2 (1:2).

Kopeć 30, 80 - Stelmach 12, Wisłocki 85 z karnego.
Wynik meczu jest sporą niespodzianką, bowiem w roli faworytów wystąpili goście. Miejscowi zaimponowali jednak ambicją.

Łęg Stany - Czarni Lipa 2:0 (0:0).

Barnaś 54, Ryś 85.

Sanna Zaklików - Transdźwig Stale 2:2 (1:1).

Paweł Odrzywolski 30, Piotr Odrzywolski 82 - Paruch 45, 85.

San Kłyżów - Termopol Żabno 7:0 (4:0).

Chmiel, Klukowicz 27, 39, Sulaiman 37, Madej 55, Bąk 68, Cichoń 89.

LZS Turbia - Strażak Przyszów 2:1 (1:0).

Przerwany przy stanie 1:0 mecz Korony Majdan Królewski - z Sanem Kłyżów został zweryfikowany jako obustronny walkower.
1. Sokół 5 15 18-6
2. Siarka II 5 12 26-8
3. Jadachy 5 12 15-7
4. Strzelec 5 12 11-11
5. Sanna 5 10 20:10
6. Stal II 5 10 14-7
7. Transdźwig 5 8 14-8
8. Łęg 5 7 13-12