Siłacz z Tarnobrzega ustanowił w Kielcach rekord Polski

/PISZ/
Patryk Korczyński stanął w Kielcach na najwyższym stopniu podium
Patryk Korczyński stanął w Kielcach na najwyższym stopniu podium Archiwum prywatne
Trwa znakomita passa zawodnika Integracji Tarnobrzeg Patryka Korczyńskiego, który podczas rozegranych w Kielcach zawodów Pucharu Polski w trójboju siłowym zajął pierwsze miejsce ustanawiając nowy rekord Polski w wyciskaniu sztangi leżąc.

W Kielcach rozegrano mistrzostwa Polski seniorów, juniorów i weteranów w trójboju siłowym,. Jedynym reprezentantem naszego regionu był zawodnik Integracji Tarnobrzeg Patryk Korczyński, który zajął pierwsze miejsce w rywalizacji juniorów ustanawiając wynikiem 225,5 nowy rekord Polski. Nowy rekord kraju jest lepszy od poprzedniego o pół kilograma i został ustanowiony przed dwoma tygodniami przez… Patryka Korczyńskiego podczas zawodów rozegranych w Tarnobrzegu.

- Nasz dzielny chłopak prezentuje prawdziwie mistrzowską formę i tym wspaniałym występem zakończył pierwszą część sezonu. Po wakacjach czekają go kolejne starty i jestem pewien, że także kolejne sukcesy - mówi prezes tarnobrzeskiej Integracji Sławomir Wiatrowski.
Korczyński podczas mistrzostw w Kielcach uzyskał w trójboju wynik 670,5 kg, zaliczając w przysiadzie 205 kg, w wyciskaniu sztangi leżąc 225,5 kg (co jest waśnie nowym rekordem Polski) oraz w martwym ciągu 240 kg.