Sokół w potrzasku

Piotr Szpak
Piłkarze Sokoła Nisko mieli ciężką przerwę w meczu z Bukową Jastkowice, ale ostatecznie zwyciężyli rywali 3:2. S. Czwal
Emocjonujące mecze w Nisku oraz Turbi. "Samobójcza" porażka Sparty. Urodzinowy gol w Rudniku.

Lider z Niska był na kolanach, kiedy w pierwszej połowie meczu z Bukową Jastkowice, w ciągu dwóch minut stracił dwa gole. Jednak przodownik zdołał wyjść obronną ręką z potrzasku i w drugiej połowie zapewnił sobie wygraną. Piłkarze Orła Rudnik pokonali rywali z Kamienia, a jednego gola dla zwycięzców zdobył Marcin Szymonik, sprawiając sobie urodzinowy prezent.

Tłoki Gorzyce - Iskra Sobów Tarnobrzeg 1:0 (1:0).

Kapała 10.
Tłoki: Paź - Michalski, Czerwonka, Winiarski, Kapała - Samołyk (50 Podraza), Surma, Korzonek, Orliński (65 Czerwiński) - Piwowar (60 Zając), Tarnowski (80 Bernaś).
Iskra: Paciorkowski - Bobruś, Jochaniak (85 Dryka), Adamczyk, Motyka - M. Zioło (63 Bzymek), Koczot, Krasowski (46 Jurkowski), Janas - Piątek (63 Węgrzynowicz), Farian.

Żółte kartki: Podraza, Piwowar (T), Adamczyk (I). Sędziował: T. Myszka ze Stalowej Woli. Widzów 200.

Kiedy w 10 minucie Karol Kapała zdobył prowadzenie dla gorzyczan, wydawało się, że gości czekają w tym meczu bardzo trudne chwile. I być może tak by się stało, gdyby w 32 minucie Sebastian Surma, w sytuacji sam na sam z Konradem Paciorkowskim, posłał piłkę do siatki, a nie obok słupka bramki gości. Dogodnej sytuacje nie wykorzystał też przed przerwą Jacek Orliński. Po zmianie stron inicjatywa należała już do drużyny z Sobowa, która kilka razy zagroziła bramce miejscowych i przy odrobinie szczęścia mogła pokusić się o co najmniej jeden punkt.

Budo Instal Turbia - Stal Nowa Dęba 1:2 (0:0).

Jarosz 89 - Serafin 85, Adamczyk 90+2.
Mecz stał na bardzo dobrym poziomie, a niezwykle emocjonująca była jego końcówka. W 85 min. goście prowadzili 1:0, ale na minutę przed końcem był już remis, bowiem wprowadzony na boisko w... 88 minucie Jarosz strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza Stali. Nowodębianie zdołali jednak strzelić zwycięskiego gola, a w przedłużonym czasie gry do siatki miejscowych trafił Adamczyk.

Strażak Przyszów - KP Zarzecze 3:2 (2:2).

Wojtak 2, Gromadzki 12, 89 - Skrzat 34, Hetnar 36.
Piłkarze z Przyszowa mieli piorunujący wręcz początek meczu, bowiem po 12 minutach gry prowadzili 2:0. Goście zdołali jednak wyrównać jeszcze przed przerwą, a największe emocje były w ostatnich minutach spotkania. Najpierw bramkarz gości obronił rzut karny wykonywany przez byłego gracza "Stalówki" Tomasza Pająka, ale w 89 min. był bezradny po strzale Rafała Gromadzkiego.

Sparta Jeżowe - Kempus Kępie Zaleszańskie 0:1 (0:1).