Sokół w złocie!

/PISZ/

Świetnie dla ekipy Podkarpacia rozpoczęły się rozgrywane od wczoraj w Spale halowe mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych w lekkiej atletyce. Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stawali chodziarze Sokoła Mielec, a niewiele brakowało, by stanęli cztery razy.

Rywalizację juniorek na dystansie 3000 metrów wygrała Paulina Buziak (Sokół Mielec), uzyskując czas 13.38,65 min. Także na 3000 metrów rywalizowały juniorki młodsze. Wygrała Agnieszka Sambor (Sokół Mielec) - 14,37,66, srebrny medal zdobyła Ilona Serafińska (LKS Mielec), a blisko "brązu" była Katarzyna Golba (LKS), zajmując z czasem 15.07,25 czwarte miejsce.

Juniorzy młodsi rywalizowali na 5000 m. Tu popis dał Paweł Krawczyk (Sokół Mielec), zwyciężając z bardzo dobrym czasem 22.18,80, a czwarty był Kamil Piórek (Stal Nowa Dęba) - 23.18,65.

W kategorii juniorów (5000 m) drugi był Rafał Sikora (Sokół Mielec) - 22.12,51.

- Szkoda mi było Rafała, bo miał szansę na "złoto". Zaszarżował jednak na początku i to go zgubiło. Kamil Piórek był czwarty i jest to spory sukces tego chłopaka, choć przyznam, że po cichu liczyłem na brązowy medal. Start naszej ekipy w mistrzostwach był bardzo dobry, a medali będzie jeszcze więcej, jestem o tym przekonany - powiedział nam obserwujący mistrzostwa w Spale trener lekkoatletów Stali Nowa Dęba Julian Zięba.