SPAR-Zamek Tarnobrzeg wygrał 3:1 z GLKS Wanzl Scania Nadarzyn

Grzegorz Lipiec
Li Qian była w środowy wieczór liderką SPAR-Zamku Tarnobrzeg.
Li Qian była w środowy wieczór liderką SPAR-Zamku Tarnobrzeg. Grzegorz Lipiec
W środowy wieczór tenisistki stołowe SPAR-Zamku Tarnobrzeg zmierzyły się w rozgrywanym awansem meczu szesnastej kolejki ekstraklasy z wiceliderkami tabeli, GLKS Wanzl Scania Nadarzyn.

SPAR-Zamek Tarnobrzeg - GLKS Wanzl Scania Nadarzyn 3:1

Wyniki poszczególnych gier: Li Qian - Paulina Krzysiek 3:0 (11-1, 11-4, 11-8), Natalia Partyka - Zhao Xue 1:3 (11-5, 3-11, 11-13, 8-11), Kinga Stefańska - Klaudia Kusińska 3:2 (12-10, 7-11, 9-11, 11-6, 11-8), Li Qian - Zhao Xue 3:0 (11-2, 11-1, 11-4).

W środowy wieczór tenisistki stołowe SPAR-Zamku Tarnobrzeg zmierzyły się w rozgrywanym awansem meczu szesnastej kolejki ekstraklasy z wiceliderkami tabeli, GLKS Wanzl Scania Nadarzyn. Podopieczne Zbigniewa Nęcka musiały skupić się na rywalkach, choć pewnie już myślami są przy piątkowym i arcyważnym rewanżem Ligi Mistrzyń z UCAM Cartagena. Tarnobrzeżanki spotkanie z Nadarzynem zaczęły z wysokiego „C”. Li Qian pewnie ograła Paulinę Krzysiek 3:0. Wielka szkoda, że nie udało się podwyższyć prowadzenia Natalii Partyce. Stoczyła ona jednak wyrównany bój z najlepszą zawodniczką gości: Chinką Zhao Xue.

W trzeciej grze wieczoru do stoły podeszły Kinga Stefańska oraz Klaudia Kusińska Kapitan tarnobrzeskiej drużyny świetnie rozpoczęła swój pojedynek. W kolejnych dwóch setach lepsza była jednak Kusińska, świeżo upieczona brązowa medalistka Indywidualnych Mistrzostw Polski. Na szczęście nasza zawodniczka opanowała nerwy i wygrała dwa kolejny sety i zdobyła bezcenny punkt dla tarnobrzeżanek.

Do wygranej w tym ważnym ligowym meczu poprowadziła tarnobrzeżanki „Mała”. Li Qian nie dała żadnych szans Zhao Xue. SPAR-Zamek tym samym umocnił się na pozycji lidera tabeli ekstraklasy.