Spotkanie Przemysława Czarnka z przedstawicielami oświatowych związków zawodowych. „Efektem końcowym powołanie trzech zespołów tematycznych”

Aleksandra Kiełczykowska
Aleksandra Kiełczykowska
Spotkanie Przemysława Czarnka z przedstawicielami oświatowych związków zawodowych. „Efektem końcowym powołanie trzech zespołów tematycznych”
Spotkanie Przemysława Czarnka z przedstawicielami oświatowych związków zawodowych. „Efektem końcowym powołanie trzech zespołów tematycznych” fot krzysztof kapica
Udostępnij:
- Efektem końcowym tego spotkania, bardzo dobrego spotkania, za które dziękuję wszystkim bez wyjątku, jest powołanie trzech zespołów tematycznych, których skład ustalimy jeszcze w tym miesiącu – mówił podczas konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek spotkał się we wtorek z przedstawicielami związku zawodowego pracowników oświaty. W spotkaniu wzięli udział także wiceministrowie Marzena Mchałek oraz Dariusz Piontkowski.

- Wracamy do normalności w związku z lepszą sytuacją pandemiczną i nie czekamy. Oprócz wznowienia nauki stacjonarnej na wszystkich szczeblach, to przystępujemy do bardzo ważnych dyskusji w związku z zawodem nauczyciela – mówił podczas konferencji po spotkaniu minister Czarnek.

Dodał, że „przyświecają nam wspólne cele”. – Tym celem jest zdecydowane uatrakcyjnienie zawodu nauczyciela i zwiększenie etosu pracy nauczyciela, i co do tego nie ma żadnych różnic – zaznaczył.

Szef resortu przypomniał, że 29 kwietnia odbyło się pierwsze spotkanie zespołu ds. statusu zawodowego pracowników oświaty i wtedy to uzgodniono, że 18 maja będzie kolejną datą spotkania.

- W międzyczasie opracowaliśmy kierunkowe propozycje dyskusji na temat zmian w statusie zawodowym nauczyciela po to, żeby wprowadzić stabilizację zatrudnienia, stabilizację wynagrodzenia. Wszystko po to, żeby nauczyciel miał więcej czas na to, co jest jego misją, czyli na pracę z uczniem, żeby nie musiał zajmować się biurokracją w takiej skali, jak to jest dzisiaj – podkreślił minister.

Czarnek przekazał, że te postanowienia spotkały się z różnym odbiorem na spotkaniu, jednak nikt nie zakwestionował konieczności dalszych prac.

Dodał, że inaczej kształtowały się głosy przedstawicieli samorządów, a inaczej przedstawicieli związków zawodowych.

- Efektem końcowym tego spotkania, bardzo dobrego spotkania, za które dziękuję wszystkim bez wyjątku, jest powołanie trzech zespołów tematycznych, których skład ustalimy jeszcze w tym miesiącu – przekazał minister.

Będą to trzy zespoły: zespół ds. wynagrodzenia i pensum nauczyciela, zespół ds. awansu zawodowego nauczyciela oraz zespół ds. oceny pracy nauczyciela i de biurokratyzacji pracy nauczyciela. - Na koniec tego miesiąca zostanie ustalony termin posiezeń tych trzech zespołów – dodał polityk.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wizyta Janet Yellen w Polsce

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

K
Karolina
18 maja, 19:41, Wacuś:

Lubię i szanuję profesora Czarnka , bo to bat na postkomunistycznych , lewackich nauczycieli .

A ja widzę go jako kandydata na przyszłego prezydenta Polski

G
Gość

Nie lubię mgr Czarnka, bo to zdalnie sterowana kukiełka pracująca na zlecenie zakonu PiS. Sam nic nie wymyśli, tylko czeka na dyrektywy Kaczki. A Kaczka zaczyna proces inkasowania bundes-pożyczki z Frankfurtu (słynne 770 miliardów, do zwrotu przez nasze dzieci).

W
Wacuś

Lubię i szanuję profesora Czarnka , bo to bat na postkomunistycznych , lewackich nauczycieli .

Dodaj ogłoszenie