Sprinterska wygrana siatkarek AnseruSiarki Tarnobrzeg

Damian SZPAK [email protected]
Małgorzata Hajduk zatrzymywała ataki rywalek nawet na pojedynczym bloku, obok z nr 2 Barbara Wąż. Fot. Grzegorz Lipiec
Siatkarki Anser Siarki Tarnobrzeg zwyciężyły pokonały rywalki z Wieliczki w ciągu 52 minut. Udany debiut 13-letniej Joanny Waszyńskiej.

Nie lada wyczynem popisały się w sobotę drugoligowe siatkarki Anser Siarki Tarnobrzeg, które potrzebowały zaledwie 52 minut do pokonania beniaminka z Wieliczki.

ANSER SIARKA Tarnobrzeg - MKS MOS Wieliczka 3:0 (25:14, 25:17, 25:10).

Anser Siarka: Mysiak, Matejek, Wąż, Hajduk, Galica, Jabłońska - Sas, Ciak, Waszyńska.
Wieliczka: Borowska, Tyrańska, Bałucka, Antos, Durbas, Świeży - Windak (Libero), Keret, Sapalska, Cisoń.

Sędziowali: Anna Skalska i Grzegorz Kaczmarczyk z Częstochowy. Widzów 250.

Ostatni w tym roku mecz tarnobrzeskich siatkarek wypadł pod każdym względem niezwykle udanie. Była to czwarta wygrana z rzędu tarnobrzeskich siatkarek, które są coraz bliżej wymarzonego play off.

KASIA "OSZUKIWAŁA"

Już początek pierwszego seta pokazał, że rywalki nie będą w stanie zrobić naszej drużynie krzywdy. Po ataku Jolanty Jabłońskiej było 4:1, a po udanej zagrywce Anny Mysiak na tablicy wyników było 7:1. Na rozegraniu bardzo dobrze spisywała się Katarzyna Galica, która wystawiała koleżankom z drużyny takie piłki, że tym pozostawało tylko popisywać się skutecznymi atakami. Dwa razy Kasia "oszukała" przeciwniczki na tyle, że te nie zdążyły nawet ustawić bloku i Jolanta Jabłońska oraz Irena Matejek atakowały na "czystej" siatce".

MŁODZIUTKA BOHATERKA

Początek drugiego seta należał do przyjezdnych, które objęły prowadzenie 2:0, a wyrównana walka trwała do stanu 9:9. Później już rządziły gospodynie. W trzeciej partii od stanu 7:6 miejscowe zdobyły 10 punktów z rzędu, rozstrzygając praktycznie losy meczu. Kiedy miejsce miały meczbola trener Andrzej Dróbkowski desygnował do gry młodziutką zaledwie 13-letnią Joannę Waszyńską. Asia spisała się znakomicie, posłała na stronę rywalem taką zagrywkę, że nie było w stanie dobrze jej odebrać i debiutująca w drugiej lidze zawodniczka została cichą bohaterką spotkania.

W innych meczach:
Tomasovia Tomaszów Lubelski - Karpaty MOSiR Krosno 0:3 (22:25, 16:25, 17:25), Patria Sędziszów Małopolski - Szóstka Biłgoraj 1:3 (25:21, 15:25, 14:25, 16:25), Pogoń Proszowice - Wisła Kraków 3:0 (25:20, 25:20, 25:18), Dalin Myślenice - Jedynka Tarnów 3:0 (25:19, 25:21, 25:22), pauzował Bolesław Rzeszów.

1. Szóstka Black 15 42 42:6
2. Karpaty 14 36 38:9
3. Wisła 14 28 32:19
4. SIARKA 15 28 33:22
5. Bolesław 14 22 26:25
6. Dalin 15 19 25:32
7. Pogoń 15 18 24:33
8. Patria 14 17 22:30