Stabill Jezioro Tarnobrzeg - Stelmet Zielona Góra 71:90

/gli/
Chaisson Allen (z piłką) należał do wyróżniających się zawodników Stabill Jeziora Tarnobrzeg w sobotnim meczu ze Stelmetem Zielona Góra. Grzegorz Lipiec
W meczu 19. kolejki Tauron Basket Ligi, Stabill Jezioro Tarnobrzeg przegrało we własnej hali ze Stelmetem Zielona Góra 71:90.

Stabill Jezioro Tarnobrzeg - Stelmet Zielona Góra 71:90 (12:25, 16:26, 22:17, 21:22)

Stabill Jezioro: Fitzgerald 16, Allen 12, Goffney 11, Doaks 10, Nowakowski 10, Hamilton 8, Łukasiak 4, Patoka, Krajniewski.

Stelmet: Zamojski 20, Dragicević 20, Cel 11, Eyenga 9, Chanas 8, Brackins 8, Sroka 7, Hrycaniuk 3, Kucharek 2, Koszarek 2, Cesnauskis.

Kibice tarnobrzeskiego zespołu liczyli przed meczem z mistrzem Polski na powtórkę pucharowego spotkania z początku lutego, kiedy to "Jeziorowcy" wygrali ze Stelmetem. Niestety, już pierwsze minuty pokazały, że podopieczni Mihailo Uvalina wyciągnęli wnioski z porażki w Intermarche Basket Cup i szybko wyszli na pewne prowadzenie. Do przerwy gospodarze rzucili zaledwie 28 punktów, a goście przekroczyli barierę 50 "oczek". Zapowiadał się pogram.

Trzecia kwarta przynosi zmianę. Ekipa Dariusza Szczubiała twardą obroną i skutecznymi akcjami w ataku stopniowo zmniejsza przewagę. Przez pierwsze cztery minuty tej części gry Stelmet nie trafia ani razu do kosza gospodarzy (fatalną serię przerywa Vladimir Dragicević). Po celnym rzucie z wyskoku Kevina Goffney'a strata Stabillu wynosi zaledwie 11 punktów, ale na tym kończy się znakomita seria tarnobrzeżan. Po celnych trójkach Przemysława Zamojskiego i poprawie gry obronnej mistrzowie kraju ponownie zaczynają budować swoją przewagę.

20 punktów dla Stelmetu zdobyli Vladimir Dragicević oraz Przemysław Zamojski. 11 punktów dołożył Aaron Cel. W ekipie Stabill Jeziora wyróżniali się: Andrew Fitzgerald (16 punktów, 10 zbiórek) oraz Chaisson Allen (10 punktów, 6 zbiórek, 5 asyst, 3 przechwyty).