Stabill Jezioro Tarnobrzeg wygrywało z Polpharmą Starogard Gdański, ale odpadli z pucharowej rywalizacji

Grzegorz LIPIEC
W pucharowym meczu z Polpharmą Starogard Gdański w szeregach "Jeziorowców" zadebiutował Tony Weeden (z numerem 10). Grzegorz Lipiec
Stabill Jezioro Tarnobrzeg zdołało pokonać 91:75 Polpharmę Starogard Gdański w ramach Intermarche Basket Cup, ale zespół Dariusza Szczubiała odpadł z tych rozgrywek. O awansie "Kociewskich Diabłów" zadecydowało zwycięstwo 18 punktami w pierwszym meczu tych zespołów.

STABILL JEZIORO TARNOBRZEG - Polpharma Starogard Gdański 91:75 (24:13, 20:28, 23:16, 24:18)

Stabill: Weeden 19, Łukasiak 15, Fitzgerald 13, Doaks 13, Allen 10, Nowakowski 8, Rajewicz 6, Patoka 4, Pyszniak 3, Pandura.

Polpharma: Hicks 22, Varanauskas 12, Paul 11, Radwański 9, Jeftić 9, Lekavicius 4, Sarzało 4, Tuljković 2, Struski 2.

Zawodnicy Stabillu Jeziora dyktowali warunki, grali skuteczniej i dzięki temu odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo. Nie zdołali jednak odrobić strat z pierwszego meczu, w którym Polpharma triumfowała różnicą 18 punktów (97:79 - przypomina autor), w efekcie odpadli z dalszej rywalizacji. W przeciwieństwie do sobotniego ligowego meczu "Jeziorowcy" po wypracowaniu sporej przewagi w pierwszej kwarcie, zaczęli grać nieskutecznie w ataku oraz źle w obronie. Polpharma to wykorzystała i nawet przez chwilę objęła prowadzenie. Podopieczni Dariusza Szczubiała prowadzeni tym razem przez Tony'ego Weedena, Andrew Fitzgeralda oraz Chaissona Allena opanowali sytuację w trzeciej kwarcie. W ostatniej kwarcie po celnej trójce Michaela Hicksa "Kociewskie Diabły" przegrywały 72:77 i wtedy gospodarze zaliczyli serię 10:0. Nagle okazało się, że jest szansa na odrobienie 18 punktów straty z pierwszego meczu. Po celnej trójce Piotra Pyszniak na tablicy widniał wynik 91:75. Kolejne dwie akcje "Jeziorowców" okazały się jednak nieskuteczne i tarnobrzeżanie mimo zwycięstwa odpadają z dalszej rywalizacji pucharowej.

Najlepszym strzelcem Stabill Jeziora był debiutujący w ekipie Dariusza Szczubiała, Tony Weeden, który zdobył 19 punktów. Szymon Łukasiak dołożł do tego 15 punktów. W ekipie Polpharmy wyróżniał się Michael Hicks, który rzucił 22 punktów (w tym sześć celnych rzutów za trzy punkty).