Stal przegrała z MLKS Rzeszów

/ARKA/

Koszykarki pierwszoligowej Stali Stalowa Wola przegrały w derbach Podkarpacia z MLKS Rzeszów. - Zadecydowała trzecia kwarta, w której popełniliśmy masę błędów, brak też było determinacji - komentował trener Artur Karlik.

STAL STALOWA WOLA - MLKS Rzeszów 59:71 (17:16, 16:18, 11:20, 15:17)

Stal: Parus 17, Czopor 14, Lisewska 11, Gołąbek 9, Wydra 3 - Rosochacka 3, Szostak 2, Czenczek, Niemiec, Szwed, Borówka.

Przez pierwsze dwie kwarty trwała zacięta walka i do przerwy było 33:34. Tradycyjnie mocno spotkanie przeżywali obaj trenerzy, Stali - Artur Karlik i MLKS -Krzysztof Herbaciński, którzy pokrzykiwali, co chwilę na swoje podopieczne. Przyjezdne "odjechały" w trzeciej kwarcie, w 33 minucie prowadziły wyraźnie, 58:50 i nie dały sobie odebrać wygranej.

W innych meczach: Korona Kraków - Górnik Wieliczka 82:72, AZS Rzeszów - Filar Sosnowiec 62:74, RMKS Rybnik - Wisła II Kraków 97:49, MOSiR Mysłowice - MOSM Bytom 63:83, Rybitwy Kraków - Żak Nowy Sącz 81:83. Pauzował Gimball Tarnawa.

1. i 2. miejsce - awans do półfinałowego turnieju o ekstraklasę.