Stal Stalowa Wola - ŁKS II Łódź 1:0 w meczu drugiej ligi. Lucjan Klisiewicz z golem i czerwoną kartką, Stal blisko miejsca barażowego

Damian Wiśniewski
od 12 lat
23 lutego w piątek Stal Stalowa Wola wygrała 1:0 u siebie z ŁKS II Łódź. Jedynego gola strzelił Lucjan Klisiewicz, który kilkanaście minut potem otrzymał czerwoną kartkę. Zielono-czarni zbliżyli się do miejsca dającego prawo gry w barażach o awans do pierwszej ligi.

2 liga. Stal Stalowa Wola grała z ŁKS II Łódź na inauguracje drugiej części sezonu

Stal Stalowa Wola - ŁKS II Łódź 1:0 (1:0)
Bramki:
Lucjan Klisiewicz 14
Stal: Smyłek – Kowalski, Oko, Urban (68. Banach) – Górski (68. Maluga), Soszyński, Sukiennicki, Ziarko (46. Chełmecki) – Zaucha, Imiela (75. Strózik_ – Klisiewicz
ŁKS II: Kucharski – Bąkowicz, Louveau (60. Ślęzak) Koprowski, Marciniak – Zając (60. Lipień) Kuźma (46. Dynel), Łabędzki, Goncalves (81. Iwańczyk), Śliwa – Sławiński.
Żółte kartki: Soszyński, Ziarko, Sukiennicki - Zając, Śliwa (dwie), Dynel, Goncalves.
Czerwone kartki: Klisiewicz 28 - Śliwa 67.
Widzów: 1600.

Dwie czerwone kartki i aż dziewięć żółtych. Za nami bardzo emocjonujący pojedynek, w którym lepsi okazali się być gospodarze ze Stalowej Woli.

Początek spotkania był jednak dość spokojny. Obie drużyny badały się wzajemnie i brakowało nam konkretnych sytuacji w jednym i w drugim polu karnym. Dopiero w dziewiątej minucie po stałym fragmencie gry do przewrotki złożył się Koprowski, ale piłka po jego uderzeniu minęła bramkę Smyłka.

Mecz się nieco rozkręcił i pięć minut potem gospodarze wyszli na prowadzenie. Adam Imiela wpadł z piłką w pole karne i choć w pewnym momencie wydawało się, że ją stracił, to przez nieuwagę obrońców, spadła ona pod nogi Lucjana Klisiewicza. Napastnik mocnym strzałem umieścił ją w bramce.

Były zawodnik między innymi Puszczy Niepołomice dał o sobie znać niemal kwadrans później, ale tym razem w negatywny sposób. W 28. minucie w środkowej strefie boiska faulował od tyłu Jana Łabędzkiego i dostał za to bezpośrednią czerwoną kartkę.

Ta sytuacja nie załamała jednak Stali - podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego do końca pierwszej połowy grali mądrze i co jakiś czas udawało im się zagrozić bramce rywala. Jakub Górski mocnym strzałem z dystansu trafił w boczną siatkę, a wolej Arkadiusza Ziarki z trudem obronił goalkeeper ŁKS. Do końca pierwszej połowy wynik już się nie zmienił.

Po przerwie goście z Łodzi ruszyli do odrabiania strat i zaczęli częściej pojawiać się w pobliżu pola karnego gospodarzy. Groźnie było zwłaszcza przy indywidualnej akcji Koprowskiego, który z ostrego kąta oddał mocny strzał i o mało nie wpakował piłki do bramki. Później Dynel minął obrońców zielono-czarnych, uderzył, ale i w tym przypadku górą był bramkarze.

Od 67. minuty stan osobowy się wyrównał. Po ostrym faulu na Jakubie Kowalskim drugą żółtą i przez to czerwoną kartkę otrzymał Maciej Śliwa. Po tej sytuacji mecz znów się wyrównał, a Sukiennicki mógł nawet podwyższyć rezultat na 2:0 dla Stali, jednak w dobrej sytuacji uderzył prosto w bramkarza.

Wynik już się nie zmienił i Stal Stalowa Wola wygrała z ŁKS II Łódź 1:0. Dzięki temu ma na koncie 30 punktów, ci pozwala jej zajmować siódme miejsce, tuż za strefą barażową o awans (3-6). Dokładnie tyle samo oczek mają jednak zajmujący piątą lokatę Chojniczanka Chojnice i szóstą Hutnik Kraków.

18. Olimpia Grudziądz 19 16 21-32

1-2. miejsca - awans do pierwszej ligi; 3-6 - baraże o awans; 15-18 - spadek do trzeciej ligi.