Stal Stalowa Wola - Pogoń Siedlce 2:1 w meczu drugiej ligi. Adam Imiela dał wygraną w samej końcówce. Zobacz zdjęcia

Kamil Górniak, Damian Wiśniewski
Z piłką Adam Imiela, autor decydującego w tym meczu gola
Z piłką Adam Imiela, autor decydującego w tym meczu gola Marcin Radzimowski
W poniedziałek 27 listopada Stal Stalowa Wola wygrała 2:1 z Pogonią Siedlce w meczu drugiej ligi. Zwycięstwo w w doliczonym czasie gry do drugiej połowy dał Adam Imiela.

2 liga. Stal Stalowa Wola - Pogoń Siedlce

Stal Stalowa Wola - Pogoń Siedlce 2:1 (0:1)
Bramki:
Bartosz Pioterczak 66, Adam Imiela 90+2 z rzutu karnego - Jakub Sinior 35
Stal: Smyłek - Seweryn, Kowalski (90. Banach), Furtak, Urban - Ziarko (46. Górski), Soszyński, Sukiennicki, Pioterczak (74. Chełmecki) - Imiela, Klisiewicz (86. Maluga).
Pogoń: Burek - Misiak (73. Lewandowski), Burka, Dzięcioł, Pyrdoł (73. Hrnciar), Bujalski, Sinior, Szuprytowski, Derlatka (62. Miś), Majewski (73. Nowak), Demianiuk.
Żółte kartki: Kowalski, Furtak, Urban, Górski - Lewandowski, Miś.
Sędziował Aleksander Kozieł (Kielce)
Widzów 1215.

Zobacz zdjęcia z meczu:

Spotkanie w Stalowej Woli już po kilkudziesięciu sekundach mogło ucieszyć miejscową publiczność. Ładnie na prawej stronie przedarł się Olivier Sukiennicki, który dobrze odegrał w pole karne, gdzie lekko skiksował Lucjan Klisiewicz, a toczącej się piłki nie zdołał przejąć Adam Imiela, który nie do końca był zorientowany w jej położeniu. W 11. minucie groźnie sprzed pola karnego uderzał Damian Szuprytowski, lecz piłka po rykoszecie wyszła poza boisko. Chwilę później Klisiewicz znów w polu karnym, tym razem minimalnie niecelnie główkował napastnik Stalówki.

W kolejnych minutach nie było zbyt wielu klarownych okazji. Obie ekipy próbowały skutecznie zagrozić golkiperom, lecz uderzania z obu stron były niedokładne. W 33. minucie zapachniało golem dla gości, którzy wyszli do kontr trzech na trzech, lecz zawodnicy ze Stalowej Woli świetnie zatrzymali akcję Pogoni. 120 sekund później padł gol dla gości. Mateusz Majewski ładnie przedarł się w pole karne, lecz jego uderzenie zostało zablokowane, a po chwili sprzed pola karnego świetnie uderzył Jakub Sinior i Mikołaj Smyłek musiał wyjmować piłkę z siatki. Stalówka szybko mogła odpowiedzieć, lecz po zagraniu Klisiewicza sam na sam z Jakubem Burkiem znalazł się Adam Imiela, lecz trafił wprost w golkipera Pogoni.

W ciągu kilku minut po zmianie stron Pogoń stworzyła sobie dwie dobre okazje na kolejnego gola. Najpierw z kilku metrów z powietrza niecelnie uderzył Hubert Derlatka, a chwilę później świetnie uderzenie Cezarego Demianiuk z linii pola karnego obronił Mikołaj Smyłek. Stal długo nie miała argumentów, lecz w 66. minucie doprowadziła do wyrównania. Klisiewicz dobrze odegrał do Bartosza Pioterczaka, który uderzył mocno w polu karnym i piłka od poprzeczki wpadła do siatki.

Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, ale szalona końcowa zdecydowała o wyniku. Najpierw po kiksie Smyłka w wybornej okazji przestrzelił Demianiuk, a chwilę później w polu karnym sfaulowany został Kacper Chełmecki i arbiter wskazał na rzut karny, którego na gola zamienił Adam Imiela ustalając końcowy wynik.

• 18. Olimpia Grudziądz 19 16 21-32

1-2 miejsca - awans do pierwszej ligi; 3-6 - baraże o awans, 15-18 - spadek do trzeciej ligi.