Stal Stalowa Wola wygrała w stolicy z Legią II Warszawa 79:65

Grzegorz Lipiec
Koszykarze Stalówki (zielone stroje) radują się po wygranej w Warszawie.
Koszykarze Stalówki (zielone stroje) radują się po wygranej w Warszawie. Legia Warszawa
W meczu 11. kolejki koszykarskiej drugiej ligi Stal Stalowa Wola ograła Legię II Warszawa 79:65.

Legia II Warszawa - Stal Stalowa Wola 65:79 (21:18, 18:19, 11:22, 15:20)
Legia:
Patryk Kędel 23, Michał Kucharski 13 (3x3), Olaf Wysocki 10 (1x3), Wojciech Szpyrka 9 (1x3), Artur Skowroński 4, Mateusz Łabuda 3 (1x3), Sebastian Łukasik 2, Piotr Aderek 2, Jakub Sadowski 2, Kacper Piechowicz 0, Adrian Niemyjski 0, Krzysztof Matusiak 0.
Stal: Leszek Kaczmarski 25 (3x3), Dawid Zaguła 24 (1x3), Damian Tabor 13, Marcin Bandyga 12, Rafał Partyka 2, Sylwester Konieczny 0, Marcin Baj 0, Maciej Pietras 0.

Legioniści w meczu ze Stalą Stalowa Wola prowadzili przez ponad 12 minut, ale w drugiej połowie nie zdołali dogonić rywali. Stal zagrała konsekwentnie i była do bólu skuteczna - 50 procent skuteczności w rzutach z gry. Legioniści zanotowali ponadto aż 12 strat. Bogdan Pamuła mógł po trzeciej kwarcie już z większym spokojem rotować składem. Na wyróżnienie zasłużyli najskuteczniejsi Leszek Kaczmarski - 25 punktów i Dawid Zaguła - 24 "oczka". W ataku pomagali Damian Tabor i Marcin Bandyga. Na ławce znalazł się kolejny wychowanek klubu Simone Schlage, ale jeszcze nie dostał szansy debiutu w drugiej lidze. W następnej kolejce 2 grudnia Stal zagra w Białymstoku z miejscowymi Żubrami (początek: godzina 17).

QUIZ. Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa?