Stal Stalowa Wola - Znicz Pruszków: trzy czerwone kartki i pożegnanie kapitana

/ARKA/
Bartosz Horajecki został uroczyście pożegnany przed meczem Stali ze Zniczem.
Bartosz Horajecki został uroczyście pożegnany przed meczem Stali ze Zniczem. Marcin Radzimowski
Piłkarze drugoligowej Stali Stalowa Wola przegrali na własnym stadionie ze Zniczem Pruszków 0:2 (0:1). To był ostatni mecz "Stalówki" u siebie w tym sezonie.

Trener Wtorek tak jak zapowiadał, dał znowu szansę utalentowanym juniorom. Tym razem w wyjściowym składzie znaleźli się Patryk Tur i Maciej Sołek.

Zanim rozpoczęło się spotkanie uroczyście został pożegnany kapitan stalowowolskiego zespołu, Bartosz Horajecki, który postanowił zakończyć przygodę z piłką z powodów osobistych. Potem na boisku lepszy był Znicz, pierwsza bramka dla gości padła w 33 minucie po strzale głową Artura Januszewskiego, a wynik ustalił w 59 minucie z rzutu karnego Michał Kucharski.

Aż trzech zawodników Stali zobaczyło w końcówce spotkania czerwone kartki. W 88 minucie wyleciał z boiska Mateusz Argasiński, sędzia Paweł Malec z Łodzi potraktował go bardzo surowo, uznając, że specjalnie nadepnął na nogę rywala. Trener naszego zespołu, Paweł Wtorek, uznał, że był to błąd arbitra. Za krytykę sędziego drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Mateusz Kantor, który… siedział już wtedy na ławce rezerwowych. A za chwilę "czerwień" zobaczył też za to samo Adrian Bartkiewicz.

Stal grała w składzie: Dydo - Bartkiewicz CZ, Czarny, Sołek, Kantor ŻŻCZ (79 Majowicz Ż), Mikołajczak, Horajecki Ż, Kachniarz (46 Argasiński CZ), P. Tur (51 Fabianowski Ż), Getinger, Juda (75 Łanucha).

Więcej w poniedziałkowym, papierowym wydaniu Echa Dnia.