Stalowa Wola > Są pierwsze boiska ze sztucznymi...

  Stalowa Wola > Są pierwsze boiska ze sztucznymi nawierzchniami!

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Gotowe boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą przy Szkole Podstawowej Nr 4 ma już chętnych do grania.

  Gotowe boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą przy Szkole Podstawowej Nr 4 ma już chętnych do grania. ©Z. Surowaniec

  Dobiegła końca budowa boisk szkolnych przy szkołach podstawowych nr 4 i 7 w Stalowej Woli. Dziś odbędzie się techniczny odbiór obiektów i już można z nich będzie korzystać.
  Gotowe boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą przy Szkole Podstawowej Nr 4 ma już chętnych do grania.

  Gotowe boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą przy Szkole Podstawowej Nr 4 ma już chętnych do grania. ©Z. Surowaniec

  Przy "czwórce" przy ulicy Niezłomnych powstało wysokiej klasy boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą. Ogrodzone jest wysokim płotem, co ułatwia utrzymanie piłki na płycie boiska. Nawierzchnia jest równa jak stół, pokryta zieloną, sztuczną trawą, wypełnioną drobinkami gumy. Stwarza to grającym w piłkę komfort uprawiania sportu przez cały rok, w warunkach doskonale imitujących prawdziwe boisko, z uginającą się "żywą" trawą.

  Boisko powstało w ramach programu "Blisko boisko", ze środków własnych miasta. Kosztowało 600 tys. zł. Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie budowy z ministerstwa sportu i PZU. Spodziewa się otrzymać 300 tys. zł.

  Przy "trójce" natomiast powstało wielofunkcyjne boisko ze sztuczną nawierzchnią do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki. - To kolorowa nawierzchnia, tak zwana "nieurazowa" - zapewnił Sylwester Piechota, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej. Koszt tego boiska wyniósł 400 tys. zł. Chętni, którzy tu przyjdą poćwiczyć po południu, będą to robić pod okiem społecznych animatorów sportu. Obydwa boiska będą monitorowane, aby uniemożliwić dewastację wandalom.

  Miasto ma także zamiar zbudować wielofunkcyjne boisko przy "siódemce" w centrum oraz boiska ze sztuczną trawą przy "jedenastce" i przy "dwunastce".

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo