Stalówka ma jeden punkt zdobyty na Olimpii

Grzegorz Lipiec
Kiedy w meczu z Olimpią Elbląg urazu doznał Dorian Frątczak (na zdjęciu) to w barwach Stali zadebiutował Mikołaj Brylewski. Grzegorz Lipiec
W meczu 7. kolejki piłkarskiej drugiej ligi Stal Stalowa Wola zremisowała 2:2 z Olimpią Elbląg.

Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola 2:2 (1:2)
Bramki:
Piotr Kurbiel 27, Damian Szuprytowski 85 - Bartosz Sobotka 9, Sebastian Zalepa 43.

Olimpia: Daniel - Kiełtyka, Wenger, Lewandowski, Kop-Ostrowski - Bojas, Rozumowski, Ressel (76 Danowski), Stępień (58 Szuprytowski), Lisiecki (69 Szmydt) - Kurbiel (67 Kołosow).

Stal: Frątczak (25 Brylewski) - Janiszewski, Jarosz (63 Waszkiewicz), Zalepa, Sobotka - Stąporski, Stelmach, Bukowiec, Hirśkyj, Trubeha - Gębalski (74 Łętocha).

Żółta kartka: Stępień (Olimpia Elbląg).

Sędziował: Konrad Aluszyk (Gorzów Wielkopolski).

W niedzielne popołudnie Stalówka rozgrywała ostatni mecz 7. kolejki. W Elblągu, na trudnym terenie, udało się zdobyć jeden punkt. Mecz zakończył się remisem 2:2 (1:2). Najpierw pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Bartosz Sobotka. Nowy nabytek zielono-czarnych przymierzył z około 28 metrów, piłka odbiła się od murawy, słupka i wpadła do siatki Olimpii. Miejscowi wyrównali kilkanaście minut później. Piotr Kurbiel pokonał Mikołaja Brylewskiego. Dla 19-latka był to debiut w barwach Stali, a na murawie pojawił się ze względu na przykry uraz odniesiony przez Doriana Frątczaka.

Tuż przed przerwą nasza drużyna świetnie wykonała rzut rożny, a Adrian Gębalski pokonał głową bramkarza Olimpii, Wojciecha Daniela. Oglądając powtórki video można jednak zauważyć, że ostatnim który dotknął piłki był defensor Stali, Sebastian Zalepa. W 85 minucie Damian Szuprytowski dał Olimpii jeden punkt. Warto dodać, że mecz toczył się na trudnej nawierzchni. Miejscami zalegały spore ilości wody.