Stalowowolanin Paweł Kunysz na najwyższym podium London International Brasilian Jiu Jitsu Open 2012

/stan/
Pawel Kunysz ze Stalowej Woli zdobył złoty medal na rozgrywanych w Londynie prestiżowych zawodach brazylijskiego jiu - jitsu. archiwum
Znakomita wiadomość napłynęła z Klubu Kaito w Stalowej Woli, specjalizującego się w sztukach walki. Trener Kaito Paweł Kunysz zdobył złoty medal na prestiżowym London International Brasilian Jiu - Jiitsu Open 2012. Wzięło w nim udział 1200 zawodników brazylijskiego jiu - jitsu z całego świata.
Zawodnicy Kaito Stalowa Wola wywalczyli cztery medale podczas zawodów ALMMA 30
Zawodnicy Kaito Stalowa Wola wywalczyli cztery medale podczas zawodów ALMMA 30 archiwum

(fot. archiwum)

Kunysz zwyciężył w kategorii purpurowych pasów, formuła walki w "gi" (popularnie określanym jako "kimono"), w wadze ciężkiej. Paweł Kunysz sportową karierę rozpoczął od judo, którego jest trenerem. Brazylijskie jiu - jitsu (bjj) jest oparte na judo, uchodzi za najskuteczniejszą formułę walki w parterze.

Stosuje się nim chwyty, rzuty i duszenia, zabronione jest uderzanie. Bjj jest podstawą popularnych obecnie mieszanych sztuk walki (mma). Zawodnicy honorowani są kolorowymi pasami w zależności od stopnia zaawansowania (kolejno od najniższego zaczynając są to: biały, niebieski, purpurowy, brązowy i czarny).
Trener Kunysz zajmuje się także szkoleniem zawodników mma. Jego podopieczni wystartowali w niedzielę, 4 listopada w Sochaczewie w zawodach z cyklu ALMMA 30 (jest to amatorska liga mma). Kaito reprezentowało 14 zawodników, którzy wywalczyli 4 medale.
W formule junior brązowy medal w kategorii do 62 kilogramów zdobył Paweł Czuj oraz Patryk Flis w wadze do 80 kilogramów.

W walkach seniorskich również w kategori do 62 kilogramów srebrny medal zdobył Łukasz Rychter a tuż za nim na podium znalazł się Krzysztof Błachnio. W turnieju startowali również Sylwester Banasik, Krzysztof Długosz ,Adam Danaj, Łukasz Koc, Sylwester Miller, Kamil Banach oraz Artur Sztaba. Niestety nie udało im załapać się na podium. - informuje Adam Danaj. - Zawody stały na bardzo wysokim poziomie a zawodników oglądali między innymi Łukasz "Juras" Jurkowski, Anzor Azhiew oraz Marcin "Różal" Różalski znani z gal największej federacji KSW. Następny start zawodnicy Kaito mają zaplanowany na 24 listopada w Żyrardowie. Walki będą transmitowane na żywo w Internecie.