Stalowowolski Helios zaprasza na maraton filmowy „Obecność” (zdjęcia, wideo)

Joanna Tomusiak
Joanna Tomusiak
Helios w Starachowicach zaprasza na maraton „Obecności” i filmy „Obecność 3: Na rozkaz diabła”, „Tom & Jerry”, „Ciche miejsce 2”, „Godzilla vs. Kong”, „Cruella”, „Krudowie 2: Nowa era”, „Magiczne muzeum”, „Jeden gniewny człowiek”, „Skąd się biorą sny”, „Co w duszy gra” i „Obraz pożądania”. Zobacz program kina od piątku, 11 czerwca, do czwartku, 17 czerwca.

MARATON OBECNOŚCI, piątek - godziny 23, 23.15, 23.30:

„Obecność” USA, dozwolony od lat 15, horror.
Lorraine Warren (Vera Farmiga) i Ed Warren (Patrick Wilson) to badacze zjawisk paranormalnych. Pewnego dnia zostają poproszeni o pomoc przez przerażoną rodzinę mieszkającą w starym domu na uboczu. Okazuje się, że domownicy są nawiedzani przez tajemniczą zjawę, która nie chce dać im spokoju. Para badaczy staje do walki z najstraszniejszym demonem, z jakim kiedykolwiek miała do czynienia.

„Obecność 2” USA, dozwolony od lat 15, horror.
Kolejna odsłona kultowej "Obecności" Jamesa Wana. Paranormalny thriller, w którym para słynnych demonologów Lorraine i Ed Warrenowie udają się do północnego Londynu. W nękanym przez złośliwe duchy domu, gdzie samotna matka wychowuje czwórkę dzieci, poprowadzą jedno ze swoich najbardziej przerażających śledztw.

„Obecność 3. Na rozkaz diabła” USA, dozwolony od lat 15, horror. Budząca grozę historia przerażającego morderstwa i nieznanych złych mocy. Wstrząsnęła ona nawet doświadczonymi badaczami spraw paranormalnych Edem (Patrick Wilson) i Lorraine (Vera Farmiga) Warrenami. Ten jeden z najbardziej zdumiewających przypadków w ich karierze zaczyna się od walki o duszę młodego chłopca. Wkrótce małżeństwo staje w obliczu czegoś, z czym jeszcze nie miało do czynienia. Dochodzi do bezprecedensowego procesu. Po raz pierwszy w historii Stanów Zjednoczonych podejrzany o morderstwo broni się, twierdząc, że był opętany przez demona.

„Tom&Jerry” USA, dozwolony od lat 7, dubbing, animowany, piątek, wtorek, środa i czwartek – godziny 10.30, 13.20, 17.30, sobota – godziny 10.45, 13.20, 17.30, niedziela – godziny 10.45, 13.20, 18, poniedziałek – godziny 11.15, 13.30, 16.30. Uwielbiani przez dzieci bohaterowie tym razem pojawią się na wielkim ekranie! Film wyznacza nowy etap w ich życiu, będą bowiem zmuszeni do niewyobrażalnego – podjęcia współpracy.

„Obecność 3. Na rozkaz diabła” USA, dozwolony od lat 15, horror, piątek – godziny 15.20, 18, 19.30, 21, sobota – godziny 15.20, 18, 19.20, 22.30, niedziela – godziny 14.50, 17.30, 21, poniedziałek – godziny 15.15, 18.30, 21.15, wtorek – godziny 15.20, 18, 20.40, środa i czwartek – godziny 15.20, 18, 20. Budząca grozę historia przerażającego morderstwa i nieznanych złych mocy. Wstrząsnęła ona nawet doświadczonymi badaczami spraw paranormalnych Edem (Patrick Wilson) i Lorraine (Vera Farmiga) Warrenami. Ten jeden z najbardziej zdumiewających przypadków w ich karierze zaczyna się od walki o duszę młodego chłopca. Wkrótce małżeństwo staje w obliczu czegoś, z czym jeszcze nie miało do czynienia. Dochodzi do bezprecedensowego procesu. Po raz pierwszy w historii Stanów Zjednoczonych podejrzany o morderstwo broni się, twierdząc, że był opętany przez demona.

„Ciche miejsce 2” USA, dozwolony od lat 15, horror/Sci-Fi, piątek – godziny 12.10, 18.30, 20.40, 22.15, sobota – godziny 18.30, 20.40, 22, niedziela – godziny 18.30, 20.15, 22.10, poniedziałek – godziny 12.15, 19, 21.30, wtorek – godziny 12.20, 19, 21.15, środa i czwartek – godziny 12.10, 18.30, 20.40. W następstwie dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce w domu Abbottów, rodzina (Emily Blunt, Millicent Simmonds, Noah Jupe) musi stawić czoła temu, co dzieje się poza domem, temu, jak wygląda teraz świat. Wie, że kluczem do przetrwania jest cisza. Idąc w nieznane, Abbottowie szybko przekonają się, że tajemnicze stworzenia, które do ataku prowokuje dźwięk, to nie jedyne zagrożenie.

„Godzilla vs. Kong” USA, dozwolony od lat 12, akcja/Sci-Fi, piątek – godziny 15.50, 20, sobota – godziny 15.50, 20, 21, niedziela – godziny 15.50, 19.30, poniedziałek – godziny 13.45, 20, wtorek – godziny 15.50, 18.30, 20, środa i czwartek – godziny 15.50, 19.30, 21. Kong i jego obrońcy podejmują niebezpieczną wyprawę w celu odnalezienia prawdziwego domu kolosa. Towarzyszy im Jia, młoda sierota, którą z Kongiem łączy wyjątkowa i silna zażyłość. Niespodziewanie na drodze ekspedycji staje wściekła Godzilla, siejąc zniszczenie po całym globie. Monumentalne starcie tych dwóch tytanów, zaaranżowane przez pozostające w ukryciu siły, jest zaledwie początkiem tajemnicy, której rozwiązanie leży głęboko w jądrze Ziemi.

„Jeden gniewny człowiek” USA/Wielka Brytania, dozwolony od lat 15, thriller/akcja, piątek, sobota, środa i czwartek – godzina 14.15, niedziela – godzina 20.45, poniedziałek – godzina 21, wtorek – godzina 13.45. Kalifornijska firma zajmująca się transportowaniem cennych ładunków, głównie milionów w gotówce, popada w coraz większe kłopoty. W ciągu ostatnich miesięcy kilka jej konwojów zostało napadniętych, ograbionych, a ochraniające je ekipy wymordowano. W takich okolicznościach do firmy dołącza H (Jason Statham) milczący twardziel o niejasnej przeszłości, ale o nieocenionych kompetencjach. Jego zadaniem jest podniesienie bezpieczeństwa konwojów i wykrycie sprawców napadów. Wkrótce okaże się jednak, że jego prawdziwym celem jest zemsta. H odkrywa, że za napady odpowiada gang, którego ludzie kilka miesięcy temu zabili jego syna. Wkrótce ulice Los Angeles spłyną krwią, bo dla H „oko za oko” to za mało.

„Cruella” USA, dozwolony od lat 12, komedia kryminalna, dubbing, piątek, sobota, środa i czwartek – godziny 11.15, 14.30, niedziela – godziny 11, 14, poniedziałek – godziny 10.45, 14.45, wtorek – godzina 14.30. Film opowiada o buntowniczych początkach jednego z najbardziej znanych i modnych kinowych złoczyńców, legendarnej Cruelli de Mon. Akcja rozgrywa się w Londynie w latach 70. w trakcie punkrockowej rewolucji, opowiada historię Estelli, bystrej i kreatywnej dziewczyny, zdeterminowanej, by zyskać sławę dzięki swoim projektom. Zaprzyjaźnia się z parą młodych złodziei i razem żyją na londyńskich ulicach. Pewnego dnia talent Estelli do mody przyciąga wzrok baronowej von Hellman, legendy mody, granej przez dwukrotną zdobywczynię Oscara Emmę Thompson. Ich relacja wprawia w ruch bieg wydarzeń, które sprawią, że Estella przejdzie na nikczemną stronę i stanie się żądną zemsty Cruellą.

„Krudowie 2: Nowa era” USA, bez ograniczeń, dubbing, animowany, piątek, środa i czwartek – godziny 11, 13, 17, sobota – godziny 10, 13, 17, niedziela – godziny 10.15, 12.30, 17, poniedziałek – godziny 10.20, 12.45, 16, wtorek – godziny 11.10, 13, 16.30. Po wyjściu z jaskini Krudowie napotykają na największe zagrożenie od czasu wyjazdu - inną rodzinę zwaną Bettermans, która twierdzi i okazuje, że jest lepsza i ewoluowała. Grug staje się podejrzliwy wobec rodziców Betterman, Phil i Hope, jak potajemnie planują zerwać swoją córkę Eep z jej kochającym chłopakiem Guyem, aby zapewnić, że ich córka Dawn ma kochającego i inteligentnego partnera, aby ją chronić.

„Skąd się biorą sny” Dania, bez ograniczeń, dubbing, animowany, sobota – godzina 12.20, niedziela – godzina 12.45, poniedziałek i czwartek – godzina 10, wtorek – godzina 11.40. Spokojne życie Minny komplikuje się, kiedy poznaje swoją przyrodnią siostrę Jenny a ich ojciec postanawia, że zamieszkają wszyscy w jednym domu. Nieznośna dziewczynka daje się we znaki, ale Minna nie zamierza jednak dawać za wygraną i próbuje zrobić wszystko, aby pozbyć się małej intruzki. Przypadkowo pewnej magicznej nocy odkrywa niesamowitą krainę, w której powstają sny. Poznaje tam zwariowanych konstruktorów, którzy stają się jej przyjaciółmi i uczą ją tajników swojej pracy. Dzięki nim Minna wpada na genialny pomysł. Planuje stworzyć dla siostry sen, który wystraszy niesforną dziewczynkę raz na zawsze. Niestety sytuacja wymyka się spod kontroli. Minna wpada w panikę i decyduje się wkroczyć do zaprojektowanego przez siebie świata snów, aby ruszyć Jenny na ratunek. Ta przygoda przejdzie wszystkie najśmielsze wyobrażenia!

„Magiczne muzeum” Czechy, bez ograniczeń, dubbing, animowany, sobota i niedziela – godzina 10.30. Harvie jest inteligentnym chłopcem, którego rozsadza energia. Ma teraz jeden cel — chce ukończyć ostatni poziom gry komputerowej. Kiedy znalazłby się w Galerii Sławnych Graczy, jego ojciec wreszcie byłby z niego dumny. Skończenie gry staje się początkiem prawdziwej przygody, która zabierze chłopca, jego psa i przyjaciółkę Monikę do zapomnianego muzeum starych lalek. Gdy chłopiec przypadkiem uaktywni legendarny magiczny dysk, wszystkie lalki ożyją. A wraz z nimi straszny Władca Marionetek. Kiedy Harvie zda sobie sprawę z tego, jakie złe moce uwolnił, będzie musiał użyć wszystkich swoich umiejętności, by ocalić nie tylko siebie i przyjaciół, ale całe miasto.

„Obraz pożądania” USA, dozwolony od lat 15, thriller, poniedziałek – godzina 18. Ekscentryczny milioner Cassidy (Mick Jagger) niespodziewanie zaprasza do swojej posiadłości nad jeziorem Como krytyka sztuki Jamesa Figuerasa (Claes Bang). Ma wobec niego pewien plan. James pojawia się z piękną i tajemniczą Berenice (Elizabeth Debicki). Oboje przeżywają właśnie namiętny romans i wspólny wyjazd jest dla nich świetną okazją do bliższego poznania się. Podczas obiadu Cassidy składa Jamesowi propozycję nie do odrzucenia. Chce, by ukradł dla niego wyjątkowy obraz, którego obsesyjnie pragnie, obiecując mu w zamian sławę i karierę. James przyjmuje zlecenie nie wiedząc, że wpada w niebezpieczną pułapkę chciwości, ambicji i kłamstw, pociągając za sobą niczego nieświadomą Berenice. Oboje odkryją prawdę, której nigdy nie chcieliby znać.

„Co w duszy gra” USA, bez ograniczeń, dubbing, animowany, piątek – godzina 10. W filmie śledzimy losy Joe Gardnera, który prowadzi zespół muzyczny w gimnazjum. Jego prawdziwą pasją jest jednak jazz. Joe przeżywa kryzys, jaki jest udziałem wszystkich artystów. Coraz wyraźniej dostrzega, że marzenie jego życia, by być muzykiem jazzowym, nie spełni się i dlatego zadaje sobie pytania „Po co tu jestem? Jaki jest cel mojego życia?”. Ale nadchodzi moment, kiedy Joe stwierdza, że jego marzenie może być w zasięgu ręki. Przez jedno nieoczekiwane zdarzenie trafia do fantastycznego miejsca, gdzie zostaje zmuszony, by ponownie zastanowić się nad tym, co to znaczy mieć duszę. Tam spotyka, a ostatecznie również zaprzyjaźnia się z 22 duszą, która uważa, że życie na Ziemi nie toczy się tak, jak powinno.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie