Stanisław Lebioda i Małgorzata Osiecka z Victorii z medalami we Wrocławiu

Grzegorz Lipiec
Stanisław Lebioda (numer 408) z Victorii Stalowa Wola w swoim biegu po złoto na 3000 metrów podczas zawodów we Wrocławiu. PZLA
Sezon lekkoatletyczny jest w pełni. Za nami kolejna prestiżowa impreza Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży we Wrocławiu. W lekkoatletycznych zmaganiach brała udział liczna grupa zawodników z naszego regionu.

Sezon lekkoatletyczny jest w pełni. W czwartek we Wrocławiu wystartowała Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. W lekkoatletycznych zmaganiach brała udział liczna grupa zawodników z naszego regionu. Najważniejszą wiadomością pierwszego dnia był fakt, że Stanisław Lebioda z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria Stalowa Wola zdobył złoty medal w biegu na 3000 metrów (czas: 8:44.43). Finisz był bardzo zacięty, a Staszek po raz kolejny pokazał swój talent. To wielki sukces 17-latka z naszego regionu, podopiecznego Stanisława Anioła.

Małgorzata Osiecka to kolejna zawodniczka Victorii, która wraca z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z medalem. Archiwum

Agnieszka Dybka, biegaczka Victorii w swoim biegu eliminacyjnym na 800 metrów zajęła drugie miejsce z czasem 2:15.33 i awansowała do finału A. Tam zajęła ósme miejsce. W finale B pobiegła za to: Kinga Widlińska z LKS Stali Mielec oraz Patrycja Surowiec z CWKS Resovii Rzeszów. Szymon Żywko z Victorii w finale biegu na 800 metrów zajął ósme miejsce z czasem - 2:05.46.

Radosław Maciąg z UKS Tiki-Taka Kolbuszowa awansował do finału A w biegu na 400 metrów. Tam zajął szóste miejsce. Dawid Jachyra ze Stali Nowa Dęba wygrał swój bieg eliminacyjny na 400 metrów przez płotki. W finale nie było już tak dobrze i Dawid zajął ostatecznie piąte miejsce. Natalia Ziółkowska z Victorii dzięki rzutowi na odległość 48.55 metrów dostała się do finału konkursu rzutu młotem. W decydującej rozgrywce rzuty nie były tak dalekie i Natalia zajęła dziesiąte miejsce. W finale A na 400 metrów pobiegła Małgorzata Osiecka z Victorii. Awansowała z czasem 56.75. W finale poprawiła swoje osiągnięcie. Wynik 56.59 sekundy dał naszej zawodniczce srebrny medal. Była jeszcze jedna biegowa szansa na medal. Sztafeta 4x400 metrów dziewcząt w składzie: Wiktoria Wrońska, Agnieszka Dybka, Natalia Pawłowska oraz Małgorzata Osiecka. Stalowowolanki wykręciły najlepszy czas w sezonie - 4:00.15. Dało to jednak piąte miejsce. Na szóstym miejscu ukończyła finał męska sztafeta Victorii 4x400 metrów (Daniel Galicia Perez, Szymon Żywko, Kacper Klimek, Stanisław Lebioda) - 3:35.27. Działo się w trakcie chodu dziewcząt na dystansie 5000 metrów. Niespodziewane zwycięstwo odniosła 16-letnia Wiktoria Raś 25:27.28, złota medalistka dwóch ostatnich Mistrzostw Polski młodziczek.