Stanisław Lebioda z Victorii Stalowa Wola blisko medalu w Tbilisi

/gli/
Stanisław Lebioda z Victorii Stalowa Wola potrzebował medycznej pomocy po biegu na 3000 metrów w Tbilisi. Tomasz Piechal (PKOL)
W Tbilisi trwa trzynasta edycja Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy. Polscy zawodnicy wywalczyli pierwsze medale dla naszego kraju. Mamy srebro w lekkiej atletyce i brąz w pływaniu. Bardzo blisko zdobycia brązowego "krążka" był Stanisław Lebioda z Victorii Stalowa Wola.

Tuż za podium bieg na 3000 metrów ukończył Stanisław Lebioda, który bardzo odcierpiał rywalizację w niesamowitym upale, który panuje w tych dniach w stolicy Gruzji. Polak stracił do miejsca dającego brązowy medal dwie sekundy (czas 8:58.75). Złoto wywalczył Serb Elzan Bibic - 8:50.10. Po mecie Lebioda potrzebował interwencji lekarzy - bardzo źle zniósł warunki atmosferyczne i walkę do samego końca o medal. W Gruzji jest piekielnie gorąco, a 16-letni podopieczny trenera Stanisława Anioła nie miał zamiaru odpuszczać, tylko dał z siebie 120 procent.

Medale w Gruzji dla Polski zdobyli we wtorek: Klaudia Adamek, która w finale biegu na 100 metrów była druga. Polka z czasem 12,16 sekundy. Radosna nowina nadeszła także z pływalni. Otóż brązowy medal w finale na 100 metrów stylem grzbietowym wywalczył Kacper Stokowski.

Trzeba przyznać, że pierwsza część sezonu letniego układa się po myśli lekkoatletów Victorii Stalowa Wola. Danuta Urbanik zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w Krakowie. Z bardzo dobrej strony prezentuje się Bartłomiej Stój, który podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Europy Juniorów cieszył się ze złotego medalu w rzucie dyskiem. Kilkanaście dni wcześniej Bartek wygrał też konkurs rzutu dyskiem na Mistrzostwach Polski Juniorów. Swoją biegową dominację wśród juniorów potwierdziły Oliwia Pakuła (złoty medal Mistrzostw Polski w biegu na 800 metrów) oraz Angelika Sarna (srebrny medal na 800 metrów). Victoria Stalowa Wola zakończyła Mistrzostwa Polski Juniorów w Białej Podlaskiej z dorobkiem dwóch złotych i trzech srebrnych medali. Na koniec popis dały dziewczęta ze sztafety 4x400 metrów, które zdobyły srebro. Skład Victorii z tego biegu to: Angelika Sarna, Oliwia Pakuła, Klaudia Chmielowska, Aleksandra Barszcz.