Staszek Lebioda z Victorii Stalowa Wola bez medalu na lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy

Grzegorz Lipiec
Stanisław Lebioda z Victorii Stalowa Wola nie zaliczy startu w Gruzji do udanych. Archiwum
Stanisław Lebioda z Victorii Stalowa Wola niestety wróci z lekkoatletycznych Mistrzostw Europy U-18 w Tbilisi bez medalu. Polak zajął w biegu na 3000 metrów siedemnaste miejsce.

Finał 3000 metrów na Mistrzostwach Europy U18 w Tbilisi był popisem Serba Elzana Bibica (8:09.06), Bartosz Jarczok zajął 12. miejsce (8:40.63), Stanisław Lebioda z Victorii Stalowa Wola – 17. (8:58.91). Niestety, dały o sobie znać kłopoty ze zdrowiem z jakimi zmagał się Staszek tuż przed mistrzostwami. W swoim biegu eliminacyjnym na 800 metrów Szymon Zięba z UKS Tiki-Taka Kolbuszowa zajął czwarte miejsce z czasem 1:54.34 i awansował do sobotniego półfinału.