Strzelec Dąbrowica w finale Pucharu Polski

Piotr Szpak
W półfinałowym spotkaniu piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Stalowa Wola Strzelec Dąbrowica pokonał Unię Nowa Sarzyna 2:0 (1:0).

Bramki: 1:0 Tomasz Polek 11, 2:0 Tomasz 72.

Strzelec: Marut - Kopeć, Smykla, Rachwał, Jata - Dudek, M. Rożnowski, Ł. Rożnowski (85 Chmielowiec), Marek - K. Polek (82 Hałka), T. Polek (87 Ślęzak).

Unia: Osipa - Bigas, Kulec, Klocek, Jadźwiński, Bielak, Madej, Florek, Blajda - Zebzda (60 Wiatr), Stępień.
Żółta kartka: Ł. Rożnowski (S). Sędziował: Piotr Chmura ze Stalowej Woli. Widzów: 200.

Piłkarze Strzelca potwierdzili, ze ich bardzo dobra postawa w rozgrywkach klasy A i wygranie wszystkich dotychczasowych spotkań nie było dziełem przypadku.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy wygrali skromnie, ale zasłużenie będąc zespołem nadającym ton boiskowym wydarzeniom. Jedyny gol padł w 11 minucie, kiedy to na płaski strzał zza linii pola karnego zdecydował się Tomasz Polek, a precyzyjnie uderzona piłka wpadła do bramki gości tuż przy słupku. Ten sam zawodnik ustalił wynik meczu w 72 minucie, kiedy to pospieszył ze skuteczną dobitką. W tym momencie losy awansu zostały praktycznie rozstrzygnięte, a graczom obu drużyn pozostało tylko odliczanie minut do zakończenia spotkania.

W finale rywalem Strzelca będzie drużyna Jezioraka Chwałowice.