Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Studenci wyższej szkoły w Tarnobrzegu biorą udział w pilotażowym programie "Legia Akademicka"

KaT
Pierwszym elementem projektu jest kontenerowa strzelnica, która stanęła przed siedzibą tarnobrzeskiej uczelni, w której można było strzelać z krótkiej i długiej broni.
Pierwszym elementem projektu jest kontenerowa strzelnica, która stanęła przed siedzibą tarnobrzeskiej uczelni, w której można było strzelać z krótkiej i długiej broni. Klaudia Tajs
Studenci kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu biorą udział w pilotażowym programie ochotniczego szkolenia studentów pod nazwą „Legia Akademicka”.

Jest to projekt, którego twórcą jest Ministerstwo Obrony Narodowej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pierwszym elementem projektu jest kontenerowa strzelnica, która stanęła przed siedzibą tarnobrzeskiej uczelni. Przez cały wtorek studenci mieli możliwość strzelania z broni krótkiej i długiej.

Studenci i uczniowie
Do udziału w projekcie, a co za tym idzie możliwości strzelania władze tarnobrzeskiej uczelni zaprosiły młodzież z klas mundurowych z trzech miejscowych szkół średnich. Możliwość oddania strzału na profesjonalnej strzelnicy ma zachęcić uczniów, do udziału w projekcie „Legia Akademicka”, z chwilą rozpoczęcia studiów, na uczelniach, które przystąpiły do projektu. Obecnie takich uczelni w Polsce jest ponad 50.

Szkolą przyszłe kadry
O założeniach projektu mówi Paweł Maciaszczyk, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu. - Jej celem jest przygotowanie kadr, które zasiliłyby w stopniu podoficera i oficera wojsko polskie - tłumaczy rektor Paweł Maciaszczyk. - Wydarzenie na strzelnicy ma podnieść jego znaczenie i opisywać jego charakter. Przedsięwzięcie, które teraz zaczyna się, a skończy w sierpniu lub wrześniu tego roku ma na celu przygotowanie kadr, a studenci kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne i uczniowie klas mundurowych z tarnobrzeskich szkół zostali zaproszeni na strzelanie. Możliwość strzelenia jest jednorazowa, ponieważ zainteresowanie strzelnicą jest bardzo duże. Musi ona objechać całą Polskę, dlatego nie planujemy powtórzenia strzelania.
Szkolenie, które odbywa się w ramach „Legi Akademickiej” podzielone zostało na dwie części. - Pierwsza część teoretyczna prowadzona jest w murach szkół wyższych, partnerów akcji. Szkolenie trwa 30 godzin lekcyjnych.

Wakacje na poligonie
Druga część szkolenia praktyczna będzie organizowana w wakacje. Studenci będą odbywali 21-dniowe szkolenie teoretyczne i 21-dniowe szkolenie praktyczne. Za każdy dzień praktycznego, poligonowego szkolenia, student otrzyma 91 złotych.

QUIZ. Czy dostałbyś się do Policji? Oto prawdziwe pytania z testu MultiSelect

ZOBACZ TAKŻE:
Elektryczne Autosany pojadą do Niemiec

(Źródło: nowiny24.pl)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie