Sukces kajakarzy z Tarnobrzega na długodystansowych mistrzostwach Polski. Magdalena Szczęsna nie miała sobie równych, zdobyła złoto

Wioletta Wojtkowiak
Magdalena Szczęsna z Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg wygrała rywalizację w konkurencji K1 na 10 000 metrów podczas 39. Długodystansowych Mistrzostw Polski w Kajakarstwie Klasycznym w Wolsztynie archiwum
Zawodniczki Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg stanęły na podium 39. Długodystansowych Mistrzostw Polski w Kajakarstwie Klasycznym w Wolsztynie (Wielkopolska). Najważniejszy tytuł i złoto wywalczyła Magdalena Szczęsna, która nie miała sobie równych w rywalizacji pań w konkurencji K1 na 10 000 metrów.

Magdalena Szczęsna mistrzynią Polski, Otylia Błażejczak wicemistrzynią

W rozegranych w sobotę i niedzielę długodystansowych mistrzostwach kraju w kajakarstwie klasycznym uczestniczyło blisko 600 zawodników z ponad 60 klubów. Bardzo udane biegi mają za sobą czołowe zawodniczki Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg, które wróciły z medalami złotym i srebrnym.

• Magdalena Szczęsna w wyścigu K1 seniorek na 10 000 m zdobyła pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski
  • Otylia Błażejczak w wyścigu K1 juniorek młodszych na 10 000 m zdobyła drugie miejsce i tytuł wicemistrza Polski

Świetnie zaprezentowali się również pozostali zawodnicy Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg. Vladek Grabar w wyścigu K1 młodzików na dystansie 5000 m zajął siódme miejsce, Adam Dzierzkowski w wyścigu K1 młodzików na dystansie 5000 m był dziesiąty, w wyścigu K1 juniorów na dystansie 10 000 m Jan Dzierzkowski zajął piętnaste miejsce, Antoni Kołodziej był siedemnasty a Aleks Krystek dwudziesty drugi.

Udany występ zaliczyli również Antoni Kołodziej i Aleks Krystek, którzy w wyścigu K2 juniorów na dystansie 10 000 m uplasowali się na siódmym miejscu, oraz Ola Ślęczka, która po bardzo ładnym wyścigu zajęła szóste miejsce.

Wielkie brawa oraz gratulacje dla całej ekipy. Zawodnicy zostali jak zwykle świetnie przygotowani przez trenera Piotra Kwaska, któremu bardzo serdecznie gratulujemy wyników swoich podopiecznych oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych

- informuje Klub Kajakowy Jezioro Tarnobrzeg.