Sukces młodych tancerzy ze Szkoły Tańca Samba w Tarnobrzegu

KaT
Od trzech lat Ola i Sebastian zajmują czołowe lokaty w swojej kategorii wiekowej w okręgu podkarpackim Polskiego Towarzystwa Tanecznego i w klasyfikacji ogólnopolskiej. fot. archiwum
Ola Pęczak i Sebastian Szewc wychowankowie Szkoły Tańca Samba w Tarnobrzegu zostali Mistrzami Polski Południowej w tańcu towarzyskim. Trzeci już tytuł mistrzowski Ola i Sebastian, wywalczyli w sobotę, w Mszanie Dolnej podczas Mistrzostw Polski Południowej w Tańcu Towarzyskim.

Mistrzostwa rozegrano w kombinacji 10 tańców. To pięć tańców standardowych i pięć latynoamerykańskich. Ola i Sebastian wywalczyli tytuły mistrzów, w przedziale wiekowym 12-13 lat. Para w turniejowych zmaganiach pokonała 25 najlepszych par z okręgów podkarpackiego, śląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Na uwagę zasługuje fakt, że w tych okręgach tanecznych, w ich kategorii wiekowej tańczy ponad 70 par. To już trzeci tytuł mistrzowski, jaki w ostatnich dniach wywalczyli młodzi tancerze. - Dwa tygodnie temu Ola i Sebastian wywalczyli we Wrocławiu tytuły mistrzów w tańcu latynoamerykańskim i standardowym - przypomina Dorota Chwałka, trenerka. - Tym samym moi tancerze mają na swoim koncie potrójny tytuł mistrzowski.

Radości z sukcesu swoich podopiecznych nie kryje Aleksander Furman, współwłaściciel szkoły. - Dla wielu z naszych uczniów taniec staje się pasją życia, i po wstępnym okresie nauki decydują się na kontynuowanie nauki w klubie tańca sportowego reprezentując nasze miasto na arenie ogólnopolskiej - mówi zadowolony. - Jak widać po ostatnich wynikach Mistrzostw Polski z niezłym skutkiem".

Ola i Sebastian tańczą w tarnobrzeskiej Sambie od 6 lat. Od 3 lat zajmują czołowe lokaty w swojej kategorii wiekowej w okręgu podkarpackim Polskiego Towarzystwa Tanecznego i w klasyfikacji ogólnopolskiej. W tym roku mają już na swoim koncie Mistrzostwo Okręgu Podkarpackiego i Mistrzostwa Polski Południowej w stylach standardowym i latynoamerykańskim. Zdobyty w sobotę tytuł to trzeci tytuł potwierdzający, że Ola z Sebastianem, to najlepsza i najbardziej wszechstronna para taneczna w Polsce południowej.

Warto też wspomnieć, że na tych samych mistrzostwach szóste miejsce w kategorii wiekowej 16-18 lat zajęła inna para z tarnobrzeskiej Samby - Kamil Kuroczko i Raffaella Mieszkowicz.
Szkoła Tańca Samba działa w Tarnobrzegu od 16 lat.

Do szkoły uczęszcza ponad 300 osobowa grupa dzieci i młodzieży. W szkole prowadzone są również zajęcia dla osób dorosłych