Sukces niepełnosprawnych tenisistów stołowych w Tarnobrzega

(PISZ)
Krzysztof Żyłka z Integracyjnego Klubu Sportowego Jezioro Tarnobrzeg zajął drugie miejsce podczas turnieju w Gdańsku. Archiwum klubowe
Gdańsk gościł 94 tenisistów stołowych z rożną niesprawnością ruchową uczestników, którzy byli uczestnikami Grand Prix Polski osób niepełnosprawnych.

W tym gronie było pięcioro reprezentantów Integracyjnego Klubu Sportowego Jezioro Tarnobrzeg. W hali sportowej Centrum Szkolenia PZTS imienia Andrzeja Grubby tarnobrzeżanie odnieśli sukces, zdobywając w indywidualnych rozgrywkach w klasach startowych dwa pierwsze miejsca, jedno drugie i dwa trzecie miejsca.

W klasie łączonej 9-10 zwyciężyła Karolina Pęk pokonując w półfinale 3:0 (11:4, 11:6, 11:5) Dorotę Mituta ze Startu Zielona Góra a w finale Teresę Sturm Start Kalisz 3:0 (11:6, 11:5, 14:12).

W klasie 8 zwyciężył Paweł Mazuryk, który w półfinale pokonał 3:0 (11:7, 11:7, 11:6) Adriana Szczerbińskiego Szansa Start Gdańsk, natomiast w finale wygrał z Mariuszem Olczakiem IKS AWF Warszawa 3:1 (11:2, 2:11, 11:8, 11:8).

W klasie łączonej 4-5 Krzysztof Żyłka zajął drugie miejsce przegrywając pojedynek finałowy 0:3 (8:11, 10:12, 8;11) z Rafałem Lisem Szansa Start Gdańsk. W tej samej klasie Maciej Nalepka wywalczył trzecie miejsce przegrywając mecz półfinałowy z Rafałem Lisem 1:3 (8:11, 13:11, 3:11, 8:11), by w walce o miejsce na podium pokonać 3:0 (11:3, 12:10, 12:10) Adama Kinowskiego ze Startu Poznań. W klasie 9 Mariusz Matejek zajął trzecie miejsce będąc bardzo blisko finału, ale w pechowych okolicznościach przegrał grę półfinałową 2:3 (9:11, 9:11, 11:8, 14:12, 6:11) z Dariuszem Ściganym ze Startu Katowice. Natomiast w pojedynku o miejsce trzecie pokonał 3:1 (11:6, 11:3, 4:11, 11:6) Patryka Gatnera Klubu Sportowego Burza Borowa Wieś.