Sukces siłaczy z Tarnobrzega

/PISZ/
Patryk Korczyński podczas podejścia do ciężaru, który dal mu złoty medal.
Patryk Korczyński podczas podejścia do ciężaru, który dal mu złoty medal. Archiwum prywatne
Z dwoma złotymi oraz trzema brązowymi medalami wrócili z rozegranych w Warszawie mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc reprezentanci Stowarzyszenia Przyjaciół Integracja Tarnobrzeg.

W pierwszym dniu mistrzostw, rywalizacji juniorek do 23 lat kategorii wagowej 63 kg brązowy medal zdobyła Monika Gajda, która uzyskała wynik 75 kg. Także brązowy medal wywalczyła Monika Ryczek, która była trzecia w kategorii 63 kg juniorek uzyskując wynik 55 kg. Najlepsze dla tarnobrzeskiej ekipy nadeszło jednak w niedzielne popołudnie. Najpierw na najwyższym stopniu podium zdobywając złoty medal stanął rywalizujący w kategorii wagowej 120 kg Patryk Korczyński, który wśród juniorów do lat 20 uzyskał wynik 210 kg. Ponadto Patryk wywalczył "brąz" w kategorii open. Drugi złoty medal dla tarnobrzeskiej ekipy zdobył Dawid Staszuk uzyskując w kategorii 105 kg juniorów do lat 20 rezultat 210 kg.

- To są wspaniałe wyniki i bardzo udany nasz występ. W klasyfikacji drużynowej nasz klub zajął trzecie miejsce i jest to nasz powód do dumy. Ten rok rozpoczęliśmy od wspaniałego sukcesu i jesteśmy z tego powodu szczęśliwi - powiedział nam chwilę po mistrzostwach prezes tarnobrzeskiej Integracji Sławomir Wiatrowski.