Sukces tarnobrzeskich ratowników w Rzeszowie

/PISZ/
Patrycja Urbaniak, która jest nie tylko ratowniczką, ale także pływaczką Delfina Tarnobrzeg, a także sędziną, była bezkonkurencyjna podczas rzeszowskich zawodów. Fot. Piotr Szpak
Drużyna tarnobrzeskich ratowników wodnych zajęła pierwsze miejsce podczas rozegranych w Rzeszowie siódmych Mistrzostwa Podkarpacia w ratownictwie wodnym.

Na starcie stanęło aż siedemnaście ekip, a więc ponad dwa razy więcej niż w ubiegłym roku. Oprócz tarnobrzeżan swe umiejętności pływania pod wodą, z manekinem oraz w sprinterskim kraulu prezentowały ekipy z Rzeszowa, Krosna, Przemyśla, Mielca oraz Strzyżowa. Tarnobrzeg wystawił dwie drużyny. W pierwszej znaleźli się: Grzegorz Kostyra, Adrian Marszałek, Patrycja Urbaniak oraz Cezary Rams. Sztafeta ta zajęła drugie miejsce, a na trzynastej pozycji uplasowała się druga drużyna Tarnobrzega, startująca w składzie: Ewa Byczek, Bartosz Ordyk, Dawid Śliwiński i Jakub Stawowy. Rewelacyjne wyniki tarnobrzeżanie uzyskali w startach indywidualnych, najlepsza okazała się Patrycja Urbaniak, a na drugim miejscu uplasował się Cezary Rams. Nic więc dziwnego, że w klasyfikacji drużynowej Tarnobrzeg został sklasyfikowany na pierwszym miejscu.

W sztafetach drużyny miały do pokonania dystans 100 metrów kombinowanych, na który składały się trzy konkurencje: wyścig na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, przepłynięcie 25 metrów pod wodą oraz holowanie manekina przez dystans 25 metrów. W konkurencjach indywidualnych trzeba było przepłynąć 25 metrów kraulem, 25 metrów pod wodą, 25 metrów holując manekina z płetwami oraz 25 metrów holując manekina bez płetw.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy naszych ratowników. W ubiegłym roku zajęliśmy piąte miejsce w gronie ośmiu ekip, teraz drugie w gronie siedemnastu drużyn. Postęp jest olbrzymi, występ naszych zawodniczek i zawodników był wspaniały, bez nagród się nie obędzie - mówił nam z dumą w głosie Józef Salik, prezes Zarządu Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Tarnobrzegu.