Sukces tarnobrzeskich sztangistów

/PISZ/
Kolejny raz z bardzo dobrej strony zaprezentowali się specjaliści od wyciskania sztangi leżąc, reprezentujący barwy tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Sprawnych Inaczej i Przyjaciół Integracja.

W rozegranych w Knurowie VI Mistrzostwach Śląska juniorów do lat 18 w wyciskaniu sztangi leżąc oraz V Pucharze Śląska w wyciskaniu dobrze spisali się zawodnicy Integracji. Dawid Staszuk, startujący w kategorii wagowej do 100 kg, zajął drugie miejsce z wynikiem 145 kg. Natomiast w rywalizacji weteranów kategorii wiekowej do 50 lat piąte miejsce wywalczył Tomasz Warecki, uzyskując wynik 120 kg.

Przypomnijmy, że wcześniej, podczas Tarnobrzeskiego Turnieju "Bartosza" Dawid zwyciężył w kategorii juniorów, natomiast w punktacji open zajął czwarte miejsce, tym samym został uznany za najlepszego zawodnika naszego miasta. Tomasz natomiast to aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski Weteranów z Kielc.

W Śląskich zmaganiach brało udział ponad 100 zawodników, dlatego cieszą miejsca i wyniki uzyskane przez naszych zawodników w tak silnej rywalizacji. Chciałbym wyróżnić Dawida, który jeszcze w przyszłym roku będzie startował w kategorii juniora i jeśli sukcesywnie będzie poprawiał swoje wyniki, to powalczy o medal w mistrzostwach Polski, ponieważ jest on rozwijającym się talentem w tej dyscyplinie - powiedział Andrzej Rękas, trener oraz instruktor w siłowni Ośrodka Sportu i Rekreacji Wisła w Tarnobrzegu, gdzie trenują sztangiści z Integracji.