Sukces tarnobrzeskich tenisistek stołowych! Awans do ósemki najlepszych zespołów Starego Kontynentu!

Grzegorz LIPIEC
Radość w zespole Zamku Tarnobrzeg po zwycięstwie nad mistrzyniami Francji w trzeciej rundzie Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego. Grzegorz Lipiec
KTS Zamek Tarnobrzeg awansował do ćwierćfinału Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego. Mistrzynie Polski w 1/8 finału pokonały francuski CP Lyssois Lille Metropole 3:1.

KTS Zamek Tarnobrzeg - CP Lyssois Lille Metropole 3:1

Renata Strbikova- Eva Odorova 3:1 (-7, 5, 4, 11)

Margaryta Pesotska - Yang Xiaoxin 0:3 (-3, -9, -8)

Jia Jun - Valeria Borza 3:1 (6, -8, 7, 8)

Margaryta Pesotska - Eva Odorova 3:2 (6, -10, 9, -14, 10)

Piątkowy pojedynek trzeciej rundy Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego pomiędzy Zamkiem Tarnobrzeg a CP Lyssois Lille Metropole był prawdziwą "ucztą" dla miłośników tenisa stołowego.

W pierwszej grze Renata Strbikova zmierzyła się z Evą Odorovą, która kilka lat temu broniła barw tarnobrzeskiego zespołu. Podczas czterosetowego pojedynku wymiany, jakie prezentowały obie zawodniczki były klasą światową. Ostatecznie lepsza okazała się Czeszka z Zamku Tarnobrzeg i to gospodynie objęły prowadzenie w meczu.

Druga gra to pojedynek Ukrainki Margaryty Pesotskiej z liderką zespołu Lyssois, czyli Chinką Yang Xiaoxin. Zawodniczka gości nie pozostawiła złudzeń i wygrała w trzech setach. Tarnobrzeżanki ponownie objęły prowadzenie w meczu po czterosetowym pojedynku Jia Jun z Valerią Borzą.

Tenisistki stołowe Zamku dopingowane przez liczną grupę fanów stanęły przed szansą wygrania całego meczu. Decydujący pojedynek Pesotskiej z Odorovą trzymał w napięciu. Pierwszy set świetnie rozpoczęła Ukrainka, która prowadziła 6:0, 10:1 i wtedy nastąpił kryzys. Odorova zdobyła pięć punktów z rzędu. Na szczęście Pesotska po mistrzowsku rozegrała swój serwis i objęła prowadzenie 1:0. Kolejne sety były bardzo wyrównane. Czwarty set Pesotska przegrała do 14, a były okazje ku temu aby zakończyć mecz. W decydującym piątym secie gra toczyła się punkt za punkt. W decydującym momencie Słowaczka nie trafiła w stół, a po chwili Pesotska skończyła mecz udanym atakiem. W obozie tarnobrzeżanek zapanowała euforia. Awans do ćwierćfinału Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego stał się faktem.