Sukcesy młodych karateków z Tarnobrzega i Nowej Dęby na zawodach. Zobaczcie zdjęcia

OPRAC.:
Marcin Radzimowski
Tarnobrzeski Klub Kyokushin Karate
Zawodnicy Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate w ostatnich dniach z sukcesami brali udział w Turnieju Karate Kyokushin „Pierwszy krok” w Jaśle oraz czwórka młodych karateków w Międzynarodowym Turnieju Carpathia Cup, który odbył się w Rzeszowie.

Tarnobrzescy karatecy startowali w zawodach

20 maja w Podkarpackim Centrum Sportów Walki w Jaśle zorganizowano Turniej Karate Kyokushin „Pierwszy Start” dla dzieci i młodzieży od 6 – 12 lat. Turniej był skierowany do zawodników, którzy stawiali pierwsze kroki w walce kumite. Tarnobrzeski Klub Kyokushin Karate i Klub Kyokushin Karate Nowa Dęba reprezentowało 16 osób.

• Michał Gębala

Sędzią głównym zawodów był shihan Ryszard Kiper, sędziami na matach sensei Ewelina Motyka, Mariusz Piłat i Aleksander Rębisz. Natomiast sekundantem Dawid Kiper.

Z kolei w niedzielę 28 maja bardziej doświadczeni zawodnicy wzięli udział w Międzynarodowy Turnieju Carpathia Cup, w którym wzięło udział prawie 700 zawodników z 8 krajów. Wszyscy zawodnicy zdobyli miejsca na podium. Na 2 miejscu uplasowała się Zuzanna Jajko, wygrywając dwie walki z reprezentantkami Litwy. Natomiast trzecie miejsca zajęli Abigail Rozmus, Maja Daniek i Kacper Jarecki.

Rolę sędziego na zawodach pełnił shihan Ryszard Kiper.