Świetna gra zawodników IKS Jeziora Tarnobrzeg na mistrzostwach Polski (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
Rewelacyjna gra IKS Jezioro Tarnobrzeg dała temu klubowi  jedenaście medali mistrzostw Polski
Rewelacyjna gra IKS Jezioro Tarnobrzeg dała temu klubowi jedenaście medali mistrzostw Polski archiwum klubu
Tenisiści stołowy IKS Jezioro Tarnobrzeg bardzo dobrze zagrali na mistrzostwach Polski osób niepełnosprawnych, które odbywały się niedawno w Gorzowie Wielkopolskim. Zdobyli aż jedenaście medali: pięć złotych, jeden srebrny oraz pięć brązowych.

Świetne zawody w klasie 10 rozegrał Paweł Włodyka, wszystkie pojedynki w fazie grupowej, w ćwierćfinale i w półfinale wygrał bez straty seta. W finale po wspaniałej grze i również bez straty seta pokonał Igora Misztala (Start Zielona Góra) 3:0 (12:10, 11:5, 11:7).

Dawid Sowa w klasie 9 grał wyśmienicie w całym turnieju. W półfinale pokonał 3:2 (11:7, 5:11, 15:13, 7:11, 11:4) rozstawionego z numerem jeden Pawła Konstantyna (IKS AWF Warszawa). W finale natomiast ograł 3:0 (11:3, 11:5, 11:5) kolegę klubowego, Antoniego Bedziuka, który w tych zawodach również zaprezentował się bardzo dobrze i dla którego wicemistrzostwo Polski to wspaniałe osiągnięcie.

Janusz Chamot w klasie 3 wózki to kolejny zawodnik IKS-u, który zdobył złoty medal. W półfinale pokonał 3:1 (11:5, 11:7, 3:11, 11:8) Ryszarda Papisa (Start Warszawa), a w finale 3:1 (11:7, 7:11, 11:6, 12:10) wielokrotnego mistrza Polski Mariusza Czerwińskiego (Start Radom).

Klasa 4 wózki to dominacja Krzysztofa Żyłki, który został mistrzem Polski indywidualnie i w deblu. W finale singla pokonał po zaciętym meczu 3:2 (16:14, 11:9, 8:11, 2:11, 14:12) Rafała Lisa (Szansa-start Gdańsk), a w deblu para Żyłka/Lis wygrała 3:1 (11:9, 11:6, 10:12, 11"6) z parą Tomasz Jakimczuk (Start Zielona Góra) / Rafał Czuper (Start Białystok).

Kolejne medale i to brązowe zdobyli w singlu Paweł Mazuryk w klasie 8, który w walce o finał uległ 1:3 (11:13, 11:7, 8:11, 10:12) Pawłowi Jabłońskiemu (KS Bronowianka Kraków); w klasie 1-2 wózki Piotr Sokalski i Mateusz Walski.

W klasie 7-10 w grach podwójnych IKS Jezioro zdobył dwa kolejne brązowe medale. Paweł Włodyka w parze z Maksymem Chudzickim (KS Bronowianka Kraków) w półfinale przegrał 2:3 (6:11, 10:12, 12:10, 11:6, 7:11) z Parą Hubert Morusewicz / Piotr Grudzień (Start Zielona Góra). W klasie 11 Paweł Demkowicz grając w parze z Grzegorzem Parolem (KSN Start Warszawa) przegrał 2:3 (11:7, 14:12, 7:11, 4:11, 6:11) z parą Wiktor Kwiatkowski (KS Elta Łódź) / Mateusz Gazda (Start Katowice).

- Nasz występ w Gorzowie Wielkopolskim to kolejne zawody gdzie zdobywamy medale, odnosimy sukces a tym samym doskonale promujemy Tarnobrzeg, województwo podkarpackie i te nieliczne Firmy co nam pomagają w naszym działaniu. Dziękuje zawodnikom za ich wspaniały występ, trenerowi Feliksowi Kordysiowi za pomoc - przekazał nam Rajmund Zięba, prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg. - Zwracam się z apelem do Firm tarnobrzeskich i Firm z regionu Podkarpacia o pomoc i wsparcie dla IKS Jezioro Tarnobrzeg, tenisiści stołowi z niepełnosprawnościami są blisko Was, odnoszą sukcesy a wzajemna współpraca może przynieś coś dobrego dla obu stron. Dlatego warto nam pomóc i w nas zainwestować. Bo to przeradza się w sukces i świetną promocję sponsorów - dodał.